Основні причини через які може боліти спина, та що робити, щоб цього позбутися 

Найпоширенішим захворюванням у наш час є біль у спині. Цією недугою страждають багато людей у дорослому віці. Це відбувається через неправильну поставу, сидячий спосіб життя, травматизмом або поганим сном.

Ще одним із причин є ураження суглобів, дисків та зв’язок через велике навантаження. Починаючи з 30 років людина вже має деформований хребет, це доведено вченими. У більшості ці проблеми починаються з дитячого віку.

Перш ніж лікувати хворобу, потрібно усунути причину захворювання.

Найпоширеніші причини болів:

  • Травматизм. Якщо людина впала та з’явилась припухлість, а шкіра стала синюватого кольору, це ознака пошкодження м’язів. Якщо біль нестерпний, потрібно звернутись до лікаря. Потрібно зменшити навантаження та дати спокій травмованій ділянці. Протягом перших 24 годин прикладайте холод.
  • Ви перевтомились. Починає з’являтись біль у спині та шиї. Це виникає через неправильну поставу, ви спите на незручному матраці.
  • Остеохондроз грудного відділу, міофасциальний синдром або радикуліт. Біль виникає у грудях з обох сторін, у ділянці лопаток, який стає сильнішим при русі або кашлі. Якщо у вас є такі симптоми, потрібно звернутись до лікаря ортопеда або невропатолога.
  • Туберкульоз, плеврит або запалення легень. Виникає біль у ділянці лопаток, який супроводжується температурою та посиленням болів при кашлі. Проконсультуйтесь із сімейним лікарем та зробіть рентгенографію.
  • Хвороби травної системи або пухлини. Виникають болі у середній ділянці грудної клітини та животі. Іноді виникає діарея або здуття. Проконсультуйтесь із сімейним лікарем та зробіть ультразвукове дослідження внутрішніх органів.
  • Радикуліт, хвороба Бехтєрєва або міжхребцева грижа. Виникає біль у поперековій ділянці, яка іррадіює у ноги. Якщо у вас є такі симптоми, потрібно звернутись до лікаря ортопеда, ревматолога або невропатолога.
  • Запалення нирок, жіночих статевих органів або запалення простати. Виникає біль у поперековій ділянці, яка супроводжується болями у животі, підвищеною температурою. Проконсультуйтесь із сімейним лікарем та зробіть ультразвукове дослідження внутрішніх органів.
  • Ниркова коліка. Виникає нестерпний біль у спині, який іррадіює у статеві органи, виникає часте сечовипускання. Потрібно негайно їхати у лікарню на госпіталізацію.
  • ПМС та вагітність. Потрібно звернутись до лікаря за консультацією.
  • Остеоартрит. Хвороба починається з 45 років й ви відчуваєте себе скутим, біль стає нестерпнішою, виникає набряк на хребті, суглоби починають тріщати при русі. Проконсультуйтесь із сімейним лікарем або ревматологом.

Будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!