Швидкі способи понизити тиск, коли під рукою немає ліків

З віком у людей може підвищуватись артеріальний тиск, який провокує розвиток небезпечних серцево-судинних захворювань. Тиск вимірюється у формі двох чисел.

Перший позначає систолічний тиск, який тисне на стінки судини під час серцевих ударів.

Другий позначає діастолічний тиск, який фіксує тиск, коли серце відпочиває між ударами. Якщо тиск підвищений, стінки судин можуть не витримати та розірватись. Це може призвести навіть до смерті людини. Якщо тиск перевищує показники 140/90 слід бити тривогу та негайно звернутись до лікаря. Розповімо вам, як можна знизити тиск вдома.

  1. Глибоке дихання. Потрібно розслабитись, закрити очі та зробити глибокий вдих. Порахуйте до 5 та повторіть процедуру. Або затримайте подих на 10 секунд. Ви повинні заспокоїтись й ви помітите, що вам стане краще.
  2. Гаряча ванна для кінцівок. Підігрійте воду до 45 градусів та занурте кінцівки на 10 хвилин. Судини розширяться, а артеріальний тиск знизиться.
  3. Потримайте руки під холодною, проточною водою.
  4. Чай кімнатної температури з м’ятою. Пийте чай повільно й артеріальний тиск знизиться.
  5. Компрес на ступні з яблучним оцтом. Прикладіть компрес на 10 хвилин.
  6. Випийте екстракт валеріани або корвалол. Організм заспокоїться й тим самим знизить артеріальний тиск.
Для того, що тиск не підвищувався потрібно слідкувати за своїм здоров’ям. Позбавтесь зайвої ваги, робіть фізичні вправи, вживайте здорову їжу, зменште вживання солі, позбудьтесь шкідливих звичок, перестаньте пити каву, уникайте стресових ситуацій та контролюйте артеріальний тиск.

Будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!