Які трави потрібно зібрати в середині літа, щоб встигнути запастися подарунком природи

Починаючи з липня, настає час збирання лікарських трав. Їх люди використовують для приготування цілющих відварів, настоїв та чаїв. Збирати трави необхідно обережно, щоб не заподіяти шкоди самим рослинам та максимально зберегти їхні цілющі властивості. Розкажемо де краще збирати трави та як їх висушувати.

Звіробій або кривавник, заяча кров. Її дуже часто використовують для приготування ліків у народній практиці. Чаї зі звіробоєм підвищують рівень серотоніну, тому люди стають щасливі. Завдяки цьому, у людей зникають депресивні стани, поганий настрій та хронічна втома. Зібрати рослину можна у сухих місцевостях, у лісах та на полях.

Чебрець або боровий перець.  Відвари та настої з чебрецю допомагають покращити стан зору. Використовують для полоскання ротової порожнини при зубному болі. Роблять різноманітні припарки, які допомагають при укусах різноманітних комах. Росте чебрець по краю полів, у лісових галявинах, на схилах ярів, біля невеликих мурашників.

Материнка, духмянка або м’ята лісова. Ця рослинна більше використовується жінками, вони її застосовують для покращення жіночого здоров’я та краси. Росте красуня на великих луках, сухих лісах та узліссях. Використовують, як заспокійливе, протисудомне та засіб, що загоює рани.Шавлія або сальвія. Використовують під час запальних захворювань ротової порожнини. Зібрати рослину можна поблизу на луках та на берегах річок.

Буркун лікарський. Трава вгамовує біль, загоює рани. Використовують, як антисептичний засіб. Зібрати рослину, можна у кар’єрах та на луках.

Як правильно збирати лікарські трави:

Збір трав потрібно проводити у суху, сонячну погоду. Підготуйтесь до збирання трав, дізнайтесь, яку частину рослину необхідно збирати – корінь, листя, квіти або стебло. Зрізати рослини потрібно ножем, щоб не нашкодити й вони продовжували рости. Частини лікарських трав розкладайте у кошики обережно, щоб не пошкодити рослини, особливо квіти.Як правильно висушувати лікарські трави.

Сушити трави потрібно не на сонячних променях. Ті рослини, які містять у собі олії, висушувати на сонці заборонено. У приміщенні повинно гарно циркулювати повітря. Зазвичай люди висушують трави на горищі будинку. Якщо погода дощова, то висушіть трави у духовці або сушарці. Щоб висушити трави, зберіть їх у пучки та підвісьте під стелею. Щоб висушити квіти, натягніть на рамку – марлю та повставляйте квіти в неї.

Висушена рослина повинна добре дрібнитися, мати своє природне забарвлення. Термін зберігання висушених трав – 24 місяці. Коріння та кора зберігається від 3 до 5 років.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!