1 травня — святителя Косми. Що потрібно зробити кожному городнику для великого врожаю

Вшанувати пам’ять Халкідонського єпископа святителя Косму потрібно 1 травня. Люди називають цей день Кузьмін або Живин деньта Кузьма-городник.

Народився святий у Константинополі. Коли став юнаком, пішов у ченці та став захисником християнської віри. За його відданість Господу, його посвятили у сан єпископа.

Селяни цього дня займалися городніми справами, висаджували моркву, буряк, петрушку, редиску, цибулю та кріп.

Жінки, якщо йшов дощ, виходили на вулицю, щоб намочити волосся, тоді воно починало краще рости.

1 травня проводили важливі ритуали та вшановували богиню Живу, яка була символом весни, народження, життя та родючості. Прославляли природну силу, яка наповнювала життям всю землю.

Цього дня збирали у полі трави, бо саме цього дня вони володіли чудодійною силою. Коли занесете трави додому, до наступного ранку не можна нікому нічого давати, бо цілющі властивості трав зникнуть. Від пристріту та псування збирали омелу, від ворогів – бур’яни, щоб залучити любов – фіалки, від проблем – полин.Проводили обряд проти бід, який працював 12 років. Він допомагав тим, хто схильний до частого наведення прокльонів, пристріту та псування. Всі ці негаразди повернуться до того, хто це зробив проти вас. Обряд проводили зранку наодинці. Після проведення ритуалу, треба виготовити магічний щит, який буде берегти вас від біди та негараздів. Цей щит потрібно завжди носити з собою та нікому не давати.

Прикмети:

  • Погода буде прохолодною, якщо до 1 травня зацвіла черемха
  • Погода буде теплою, якщо зацвіла горобина.
  • Якщо почуєте, як кує зозуля – місяць обіцяє бути теплим.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!