Categories: Поради

10 головних порад, які допоможуть отримати гарний врожай перцю у цьому році 

Для того, щоб виростити гарний врожай перцю, потрібно чітко дотримуватись цих порад.

Вони дійсно допоможуть вам виростити смачні та великі перці.

  1. Сорт. Обирайте сорти, які будуть гарно рости у вашій місцевості. Якщо прохолодний клімат – садіть ранні сорти солодкого перцю. Уважно читайте опис вирощування перцю.
  2. Вчасний посів. Все потрібно прорахувати, щоб пересаджена розсада не загинула у відкритому ґрунті. Якщо розсада витягнута, вона довше хворіє та не росте. Висаджуйте перці на постійне місце, якщо вулична температура тримається від +15 до +17 градусів та їй виповнилось від 60 до 80 днів, з моменту посіву насіння. Ранні сорти на розсаду садіть у березні, а пізні та середньо – стиглі – у лютому.
  3. Пророщування насіння. Прогріте насіння сходить через 10 діб. Його протравлюють від хвороб та пророщують. Для цього використовують сік алое з водою у рівних пропорціях. Потім кладуть насіння у вологу серветку та пророщують у теплому місці. Серветка постійно повинна бути вологою. Як тільки насіння проросте, на ніч покладіть його у холодильну камеру для загартовування. Через день маніпуляцію повторюють. Потім висівайте насіння у контейнери для розсади.
  4. Обирайте окремі пластмасові склянки. Використовуйте торф’яні стаканчики або окремі пластмасові, щоб менше травмувати саджанці. Обирайте темні склянки, корінь перцю не любить денного світла. Садіть насіння на глибину 10 мм.
  5. Вчасне зволоження та підживлення розсади. Два рази на 14 днів поливайте розсаду. Вологість повітря повинна складати 65 %. Коли виросте пару листочків, підживіть розсаду такими засобами, як «Агрікола», «Ідеал», «Малишок». Підгодовуйте та поливайте перці раз на 10 днів.
  6. Де висаджувати перці? Ділянка повинна бути сонячною, без протягів, мати родючий ґрунт з нейтральним середовищем. Не садіть перці після картоплі, томатів та баклажанів.
  7. Якщо умови вирощування перцю не відповідають, зробіть теплу грядку, або вирощуйте його у теплиці. На грядках розкладайте пляшки з теплою водою, щоб підтримувати теплу температуру.
  8. Оберіть гарне сусідство для перців. Гарно поруч ростуть часник, чорнобривці, цибуля та базилік. Не можна садити перці поряд з кропом, бобовими, пасльоновими культурами та фенхелем.
  9. Догляд за насадженнями. Розсаду поливайте теплою водою раз на тиждень. На ґрунті не повинно бути кірки, тому розпушуйте землю. Можна замульчувати грядки для підтримання вологи. Раз на місяць мульчу змінюють. Двічі підживлюйте мінеральними та органічними добривами за весь період зростання. Вперше підживіть таким розчином, у відрі води розчиніть 30 гр. суперфосфату, 15 гр. сечовини та 25 гр. сульфату калію. Або розчиніть пташиний послід з водою у пропорціях 1 до 20. Під час утворення зав’язі у відрі води розчиніть 25 гр. суперфосфату та сульфату калію, 10 гр. сечовини. Підживлюйте перці раз на 14 днів, якщо перці призупинились у рості.
  10. Формування насаджень. Не формують низькорослі кущі. При появі першої квітки — її обривають, щоб нарощувалась зелена маса. Формують кущі, коли розсада оговталась після пересадки у ґрунт. Бічні пагони знизу видаляють, до першого розгалуження. Приберіть знову квітку, яка знаходиться на центральному пагоні. На кущі повинно бути 20 зав’язей, не більше. Якщо перці високі – приберіть нижнє листя. В кінці липня приберіть на кущах всі нові квіти.

Бажаємо успіхів!

Recent Posts

Полив орхідеї: що потрібно знати, щоб зберегти її красу

Орхідея — справжня королева кімнатних рослин, яка приваблює нас своєю вишуканою красою та тривалим цвітінням.…

22 часа ago

Сприятливі дні для посадки розсади помідорів у травні та червні. Городникам на замітку

Травень – час не тільки розквіту природи, але й активної роботи на городі. Саме зараз…

22 часа ago

Рецепт домашнього засобу, який допомагає покращити якість та смак огірків

Ось простий, але ефективний домашній засіб, який допомагає покращити якість і смак огірків — зробить…

2 дня ago

Як прочистити засмічену каналізацію вдома: 4 простих способи

Як впоратися із засміченою каналізацією: 4 ефективні способи в домашніх умовах Засмічена каналізація – це…

3 дня ago

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

6 дней ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

7 дней ago