28 жовтня — Великомучениці Параскеви: що потрібно зробити кожній жінці щоб мати сімейне щастя

Християнський світ 28 жовтня відзначає день Великомучениці Параскеви. Народилася в Туреччині в родині віруючих християн. Батьки довго молилися, випрошуючи радість батьківства. Так з’явилася в них донечка Параскева (з грецької – п’ятниця).

Дівчина виросла побожною та праведною, ніколи не відмовлялася від своїх поглядів.

Імператор Діоклетіан жорстоко карав всіх, хто проповідував вчення Христа. Але, знаючи це, Параскева продовжувала вчити та наставляти. За це її схопили, бичували і обезголовили.

Великомученицю Параскеву вважають покровителькою жінок, сімейного щастя та материнства.  Молилися до неї і селяни, просячи доброго урожаю та здоров’я для своєї худоби.

За багато століть склалися різні звичаї, традиції та заборони у цей день.

Обов’язково треба було прикрасити ікону Параскеви. Рослини і квіти зберігалися і використовувалися для лікування різних хвороб і для захисту від злих духів.

28 жовтня заборонялося золити білизну, щоб не образити П’ятницю.

Не можна було і мити підлогу, щоб після смерті не купатися в тій воді.

Ні в якому разі на день Параскеви не можна ображати людей та насміхатися над ними. Вважалося, що в потойбічному світі все повернеться сторицею.

Щоб батьки не втратили зів після смерті, не можна було прясти в цей день.

Щоб хвороби не підкосили худобу, на свято не можна купати дітей.

Головне – віддати шану святій Параскеві щирою молитвою і проханням про заступництво. Молитва – наш зв’язок зі святими, що допоможе віднайти правильний шлях у житті.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!