10 основних помилок при внесенні добрив. Ніколи так не робіть, щоб не втратити врожай

Всі садівники можуть робити помилки під час вирощування рослин.

Пропонуємо дізнатися про найпоширеніші помилки, які роблять садівники під час підживлювання рослин.

  • Вирощування рослин без використання добрив.

Під час росту рослини втрачають багато сил та корисних елементів. Щоб не втратити врожай, запаси поживних речовин потрібно поповнювати. Земля з часом стає виснаженою, якщо її не підживлювати. Тому не забувайте вносити мінеральні та органічні добрива, щоб отримати гарний врожай.

  • Не дотримуйтесь правил внесення та рекомендацій під час використання добрив.

Кожне добриво може підходити або не підходити даному типу рослин. Люди розробили кількість, яку треба вносити під час підживлення, яке вказане на пакуванні. Якщо знехтувати правилами, добрива можуть вбити рослини, вони будуть погано розвиватися, цвісти, випускати зав’язь та будуть беззахисні перед шкідниками. Тому варто завжди цікавитися та уважно читати інструкцію.

  • Порушення часу внесення добрив.

Якщо зробити це рано, земля виснажиться. Якщо пізно, рослини почнуть швидко рости, але перезимувати не зможуть, через активне нарощування зеленої маси. Винятком є добрива, на яких є позначка «Осінь».  Ці добрива містять у своєму складі потрібні елементи, які потрібно вносити влітку або восени.



  • Нерівномірний розподіл добрив по ґрунту.

Розподіляйте добрива рівним шаром, тому краще скористатися спеціальними сіялками для цього. Якщо добриво рідке, розділіть ділянку на рівні квадрати та використовуйте розчин, який знадобиться для ділянки цього розміру. Якщо є можливість скористайтеся ежекторами, які призначені для внесення рідких добрив.

  • Відсутність органічних та мінеральних добрив.

Мінеральні добрива насичують ґрунт макро та мікроелементами, а органічні – гумусові кислоти, які необхідні для гарного росту рослин. Можна використовувати комплексні добрива.

  • Підживлення слабких та хворих рослин.

Якщо ви не знаєте причини ослаблення рослин, не слід поспішати з підживленням. Найчастіше рослини вражають хвороби та шкідники. Може рослинам не вистачає деяких корисних елементів, якщо ґрунт бідний. Перед підживленням потрібно спростувати хвороби та шкідників, а вже після підживлювати рослини. Кімнатні рослини потрібно частіше підживлювати.



  • Внесення лише NPK.

Не всім рослинам завжди потрібен калій, фосфор та азот. Потрібно використовувати комплексні добрива, які містять всі для цього корисні речовини.

  • Внесення підгодівлі у дуже сухий ґрунт.

Ви можете пошкодити кореневу систему, якщо земля суха. Краще вносити добрива у зволожену землю, особливо, якщо добриво сухе. Кімнатні рослини перед внесенням добрив потрібно спочатку полити, а через день підживити.

  • Боязнь використовувати монодобрива.

Найчастіше використовують комплексні добрива, а моно добрива використовують рідко. Деякі рослини потребують спеціальний елемент у великій кількості й в універсальному добриві його може бути недостатньо.

  • Ігнорування сучасних засобів для рослин.




Хвороби, рослини та шкідники пристосовуються до добрив, тому з часом їх потрібно змінювати. Можна використовувати комплексні засоби, стимулюючі розчини, імуностимулятори, вітаміни, амінокислоти та інші.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!