Помолитися та попросити заступництва у Смоленської ікони Божої Матері можна 28 липня. Ця святиня була написана святим Лукою, коли Богородиця жила на землі. Ікона довгий час мандрувала, поки не зупинилась у Смоленській церкві на честь Успіння Пресвятої Богородиці.
Після того святиня отримала назву Одигітрія Смоленська. У той час, коли Смоленським правили литовські князі, дочка одного з них забрала з собою Смоленську ікону Божої Матері та вивезла її у Благовіщенський собор Кремля.
А у 1456 році святиню повернули назад до Смоленська. Все дійство супроводжувалось хресним ходом. У Москві було залишено дві копії чудотворної ікони. У 1524 році, на Дівочому полі було побудовано монастир, звідки направляли святиню до Смоленська. У 1602 році з цього священного лику було написано точний список, що зберігався у башті Смоленської кріпосної стіни. Спочатку там був розташований шатер, потім побудували дерев’яну церкву, а згодом вибудували церкву з каменя.
Цей список заволодів благодатними силами священного образу. Цю ікону брали з собою, щоб воїни захищались від ворогів під час битви. Її проносили по всьому табору під час Бородинської битви. Також, їй допомагали Іверська та Володимирська ікона Божої матері. Після її передали до воїнів, які були хворі та поранені під час цієї битви, у Лефортовський палац. Перед тим, як залишити Москву, ікону відправили у Ярославль.