11 червня — святої Феодосії. Що заборонено робити в цей день

За християнським календарем 11 червня заведено шанувати пам’ять святої преподобної мучениці Феодосії. Бувши дівчиною, вона підійшла до тих, кого посадили за ґрати за Христа та попрохала замовити за неї слово перед Господом.

Після цього її схопили та доправили до Ігемона. Він був дуже розлюченим та почав знущатися з неї та зняв з неї шкіру до самих кісток. Потім кинув її у море, але янголи врятували її та доправили на берег.

Вона встала та пішла, в руках тримаючи камінь, який прив’язали їй до шиї. Її знов схопили та привели на суд, після якого кинули на поїдання звірів. Але вона залишалася неушкодженою.

Потім кат відтяв їй голову, а з уст її вилетіла голубка, яка полетіла в небо. Після смерті вона з’явилася до своїх батьків у білій одежі та сказала, що Господь благородний, а вони хотіли позбавити віри в нього. Батьки були проти християнської віри, тому вона пішла до тих в’язнів, які були заарештовані за віру в Господа.

Святу Феодосію порівнюють з понеділками, які є у році за її невдачі. В цей день свійських тварин пригощають коржиками з начинками та бубликами, які господині випікали господинями. Люди вірили, що таким чином тварини будуть плодючими.Забороняється цього дня стрибати, щоб земля не турбувалась. Вірили, що це може призвести до біди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!