Святих мучеників Максима, Квінтіліана та Даду заведено вшановувати у травні, 11 числа. Люди назвали цей день – Максимів день або Максим – Березасік.
Святі мученики віддали своє життя за Всевишнього та віру у нього. Вони не погодилися на пропозицію Діоклетіана відректись від своєї віри, але вони не зробили цього та віддали свої голови за непокору.
Максим був захисником худоби. Люди молилися святому, щоб у корів було достатньо молока.
Знахарі та звичайні люди займалися заготівлею цілющих трав.
Заборони на Максимів день:
Березовий сік 11 травня особливий й володіє цілющими властивостями. Люди займалися заготівлею соку. Він був цілющим, його використовували у давні часи замість антибіотиків, засобу для підвищення імунітету та авітамінозу. Сік зміцнював кровоносні судини, завдяки вмісту магнію та кальцію. Сік вживали при онкології, цинзі, подагрі, туберкульозі, артриті, набряках, бронхіті, ангіні, фурункульозі, анемії та пневмонії. Він є гарним сечогінним засобом.
Хворі люди намагалися випити сік берези 11 травня, щоб швидше одужати. Ті, хто хотів розбагатіти мав випити сік у цей день. Сік вилікує вас від смутку та розчарування у коханні.
На Максимів день березовий сік повинні пити та обтиратися ним тяжко хворі. Люди повинні були викупатися у воді з дощу. Ще заведено проводити обряди на одужання, але робити їх потрібно у теплу та сонячну погоду. При поході за березовим соком, зверніть увагу на погоду. Не треба йти за соком, якщо збирається дощ або надворі туман. Якщо зібрати сік у такий день, він швидко скисне.
Дуже смачний та цілющий сік з верхніх гілок. Саме він лікує хворих. Не слід збирати сік з самотніх дерев. У таких деревах живуть душі тих, хто помер не своєю смертю. У давнину вірили, що у такій березі замість соку тече кров. Сік берези продовжує красу та молодість, тому слід вмиватись або протирати обличчя березовим соком.
Березовий сік слід збирати обережно, щоб не нашкодити дереву.
Прикмети:
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…