11 вересня велике свято — Головосік. Що заборонено робити в цей день

11 вересня, дуже велике християнське свято – Усікновення голови Івана Хрестителя. Шанують пам’ять святого пророка Предтечу та Хрестителя Господнього Іоанна. У народі свято має назву Головосік. Саме Іоанн Предтеча передбачив прихід Ісуса Христа.

Це свято зумовлене розставанням святого з цим світом, в якому він поніс страждання від людей. Ця смерть була не марною, бо з її допомогою людина почала проповідувати свої ідеали. Ті, хто віддав своє життя за віру та правду, прожили свій час не дарма.

За день до цього свята, у церкві йде всеношна служба. Зранку починається літургія, де читають Євангелія від Матвія, про події, які пов’язані з Іоанном Хрестителем. Також, читають молитви від фізичного болю, мігреней, просять допомоги у збереженні роду та налагодження справ у домашньому господарстві. Просять допомоги знайти покаяння та розібратись у своїх думках.

Також, цього дня вшановують пам’ять воїнів, які віддали своє життя за Вітчизну, під час війни Туреччини з Польщею.У цей день потрібно дотримуватись суворого посту. Не можна позичати та давати гроші у борг, починати нові справи, бо вони можуть вмить зруйнуватись. Забороняється підстригати та розчісувати волосся. Не можна брати у руки ножі, сокири, бо весь рік будуть вас супроводжувати біди та невдачі.

Йде сувора заборона на різання яблук, капусти, цибулі та овочі, які мають круглу форму, бо її асоціюють з головою Передтечі. Хліб цього дня потрібно ламати руками. Готують пісну їжу заздалегідь, щоб не брати ножа у руки цього дня. Люди вірували, що при розрізанні капусти навпіл 11 вересня, на зрізі можна побачити кров. Голосні святкування забороняються. Хлопчиків, які народжуються у це свято заведено називати Іваном, таким способом ви зробите оберіг від негативного впливу.На столі не повинен стояти посуд круглої форми. Куховарити також, забороняється, бо буде у тілі кипіти кров, а думки будуть млявими. Не можна пити напої та їсти їжу червоного кольору. Інкам слід утриматись від рукоділля. Зловживати алкоголем є великим гріхом, існує повір’я, що нащадки тих, хто зловживає цього дня будуть п’яницями у майбутньому.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!