Вшановувати пам’ять святителя Харитона Сповідника, єпископа, потрібно 28 вересня.
Над єпископом знущалися язичники за його відданість Всевишньому. Після того, як гоніння припинилися, він вирушив у святі місця Єрусалиму. Дорогою на нього напали розбійники, але вони отруїлися вином, куди потрапила отрута від змії. Він оселився у печері тих розбійників, побудував та церкву, а згодом монастир для чоловіків, який отримав назву — Фаранська Лавра.
Але святий бажав бути одним, тому вирішив піти до пустелі. Там він збудував два монастирі – Сукійський та Ієрихонський. Свої останні роки доживав поруч з Сукійським монастирем. За його бажанням, поховали святого у Фаранському монастирі.
День люди вважали поганим. У цей день на людей наводили псування та пристріт. Тому люди 28 вересня намагалися не виходити на вулицю. Також, не можна було вимітати сміття, бо це могло принести захворювання та псування. Краще у цей день не займатися ніякими справами. А на вулиці уникати зустрічі з людьми, які мають карі та чорні очі.
Якщо молодики вирішили одружитися, то вони повинні були прийти до знахарки, щоб ніхто не знав та пригостити її медом та пирогами. Після цього вона не зіпсує весілля.
У давні часи люди вірили, що цього дня сатана плював на ягоди. Тому варто відмовитися від походу по ягоди, щоб не захворіти.
Прикмети 28 вересня:
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…