Василів день або свято Трьох Святих відзначають 30 січня. Свято назване на честь 3 святих — Григорія Богослова, Іоанна Златоуста та Василя Великого (Кесарійського).
Ці святі були батьками Православної церкви, були вчителями та зробили величезний вклад у християнську віру.
Наприкінці 9 століття до нашої ери у місті Константинополь, розпочались суперечки, які затіяли отці. Вони вирішували, хто саме із них найсвятіший. Кожен зі святих мав свою думку. Василь – володів даром розуміння природи та тварин. Суворо ставився до чистоти моралі, став організатором чернецтва, зрікся від всього низинного та земного. Іоанн, пояснював людям, що таке Боже слово, приводив людей до покаяння та позбавлення. Через це люди вірили йому та вважали його головним. Георгій, завдяки своїй мудрості був найближче до Всевишнього й люди теж йому сильно довіряли.
Через деякий час, крім людей приближених до Всевишнього, почали сваритись громадяни. Після цього святі почали свої втручання. Святі вирішили навідати у сні митрополита Євхаітінського та Іоанна Мавропода. Вони розповіли їм сутність своїх чвар й попросили зробити один день їх загальним днем. На ранок Іоанн розповів про рішення святих всім громадянам та священнослужителям, всі дали згоду й з’явилось свято 3 святих. Раніше свято відзначали 30 січня, щоб закріпити місяць, у якому пам’ять кожного зі святих шанувалась окремо. У цей час свято перенесли на 12 лютого. Свято Василя відзначають всі православні християни.
Свято відзначали дуже пишно та весело. Люди святкували за розкішним столом, на якому були присутні страви з диких звірів та птахів. Ті, хто народився 30 січня, могли розуміти природу й повинні були піклуватись про лісових звірів та птахів. Люди вважали цей день – днем примирення, тому, якщо ви знаходились з кимось у сварці, краще помиритись, щоб не розсваритись на все життя. Заборонялось жінкам займатись пряжею, інакше у дім прийде біда. У лісі в ці дні починається шлюбний період у тварин, вони створюють пари.
Прикмети на свято 3 святих:
Піна під час варіння м'яса: чому її варто знімати та як це зробити правильно Кожен…
Як правильно прати кросівки: практичні поради для чистоти і довговічності Кросівки – важливий елемент сучасного…
Якщо замок починає заїдати, це може створити серйозні труднощі. Щоб уникнути повної його поломки, важливо…
Лавровий лист може бути не лише чудовою приправою, але й корисним засобом для догляду за…
Як повернути терці гостроту за допомогою звичайної фольги Затуплена терка – проблема, знайома багатьом господиням.…
Як підвищити несучість курей: основні правила догляду Щоб кури давали багато яєць, необхідно створити для…