13 червня — святого Веремія. Що заборонено робити в цей день, щоб не накликати біди

Мученика Єремію Команського та апостола від сімдесяти Ерма заведено згадувати 13 червня. Люди називають цей день — бобівник, Веремій — більше не сій, Веремій — розпрягальник або Вереміїв день.

Він дуже страждав та витримав багато випробувань за своє віросповідання. З його лиця зняли шкіру та засунули у піч. Через три доби відкривши дверцята печі, вони побачили неушкодженого Єремію. Ніякі тортури не могли вбити мученика, тому правитель наказав виколоти йому очі, дістати жили, зняти шкіру та підвісити. Після такого, Єремія все одно залишався живим. Тоді правитель Севастіан відрізав голову мученику. Священні останки святого зцілювали людей від багатьох хвороб.

Про апостола Єрми нічого не відомо.

Цього дня вже завершувалися посівні  й люди розпрягали коней для відпочинку. Після 13 червня вже нічого не садили, бо вже не встигають зібрати врожай. Дозволялося лише посіяти горох, квасолю та сочевицю. Через це день назвали – бобівник.

У цей день заведено одягати речі синього та чорного кольорів. Це робили, щоб день виявився вдалим.

Люди символізували чорний колір з жалобою. Але психологи не вважають цей колір виявленням слабкості або життєвих проблем. Цей колір допомагав людям подолати труднощі та досягти внутрішнього зростання. Люди намагалися на важливу подію або захід одягти чорний одяг та поєднати його з яскравими кольорами. Такий варіант завжди привертав увагу. Якщо захід закритий – одягніть чорно – білий одяг.Синій колір може мати безліч відтінків й кожний має своє тлумачення.

  • Містикою наповнений синьо – чорний відтінок. Не можна обирати такий колір у недорогій одежі. Такий відтінок є символом розкоші, впевненості та влади.
  • Агресією та багатством насичений темно – синій відтінок. Обирайте речі у таких тонах для світських заходів, які вам важливі.
  • Буденність у життя принесе сіро — синій відтінок. Він надасть сил для роботи та допоможе сконцентруватись на ній.
  • Ошатності додасть світло – синій відтінок. Цей відтінок підходить діловим людям.
  • Покаже цілісність блакитний відтінок. Ваш піднесений образ покажуть блакитні кольори у поєднанні з золотом та білим відтінком.

Темніші відтінки підходять людям у віці, а молодим більше підійдуть світлі тони.Прикмети:

  • Вродять овочі, якщо цього дня стоїть тепла погода.
  • Зима буде суворою, якщо у цей день погана погода.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!