31 березня — Іпатія Чудотворця. В нього просять захисту від злих духів

За православним календарем 31 березня заведено святкувати свято на честь Іпатія Чудотворця, також воно має назву єпископа Гангрського та святого мученика Іпатія.

Іпатій був християнським єпископом у місті Гангри. Брав участь у Першому Нікейському Соборі на протязі 2 місяців. По дорозі додому на нього напали розкольники, знущалися ти викинули його в болото. Він все одно продовжував читати молитви за своїх вбивць, але помер тоді, коли аріянка вдарила його каменем в голову.

Тіло заховали в печері, але потім його все ж таки знайшли. Поховали його з честю. Його мощі вважалися наповнені чудесами, одними з яких є лікування від різноманітних хвороб та вигнання нечистої сили.

Традиції цього дня:

Іпатій допомагає жінкам, котрі не можуть завагітніти, погано переносять вагітність або існує загроза викидню, кровотечі або виникли труднощі під час годування новонароджених. В цей день необхідно помолитися на честь святого Іпатія та він обов’язково допоможе вам. Також він захищає людей від нечистої сили.

Саме цей день вважається найслабкішим для того, щоб на неї подіяли чари нечистої сили. Необхідно намалювати хрести на дверях та вікнах, порозкладати по домівці траву чортополоху та забути й не вимовляти такі слова, як чорт або біс.

Дитина жіночої статі, котра народилася 31 березня отримала назву – огнищанка. В цей день, коли вона народилася, вона зобов’язана  взяти жарину з печі та віднести її до поля та на тому місці розвести багаття. Вірували, що ці жаринки можуть вилікувати навіть від тяжкої хвороби.

Необхідно хвору людину пронести над багаттям цього дня, після чого він неодмінно одужає. Також цього дня заведено проносити над вогнем сільсько – господарські інструменти, щоб вони ще довгий час слугували своєму хазяїнові.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!