13 серпня – Євдокимов день. Що потрібно зробити кожній людині

Перед настанням Успенського посту, відзначають свято Євдокима. Віряни шанували пам’ять Євдокима Каппадокиянина. До цього посту можна куштувати різноманітні овочі, ягоди, хліб, якими були багаті літні місяці.

Святий Євдоким від самого дитинства разом зі своєю родиною були віруючими людьми. Характеризувався такими рисами, як слухняність та праведність. У підлітковому віці вирішив дати обітницю безшлюбності, тому постійно уникав спілкування з жінками, окрім своєї матері.

За свої добрі справи, імператор призначив його правителем Харсианської області. Зі своєю місією він справлявся дуже добре. Був справедливим, чесним та милосердним. Помер Євдоким, коли йому виповнилося 33 роки. Під час поховання, люди, які підходили до труни – зцілювалися від важких хвороб. Через деякий час, після його смерті, коли відкрили труну – мощі святого пахли чарівним ароматом.Євдокима вважають покровителем сім’ї та дому. Він був прикладом гарних відносин з батьками.

Саме 13 серпня, було заведено боронувати борону. Для цього люди проводили спеціальні обряди, після яких борони під час роботи не ламались. Селяни працювали на городах та збирали врожай.

Прикмети цього дня:

  • Чекайте взимку сніг, якщо 13 серпня буде вітряна погода.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!