13 травня — святого Якова. Що не можна робити в цей день усім господарям, щоб уникнути негараздів у сім’ї

За православним календарем 13 травня шанують пам’ять апостола Якова Заведеєвого. В народі свято отримало назву день Якова.

Святий Яків – це один з учнів Ісуса. Його вбили за проповідування та віру в Господа.

Не рекомендується цього дня вирушати в дорогу, може трапитись біда. Якщо, все ж таки поїздку не можна скасувати – необхідно вмитися водою з талого снігу.

Сприятливий час, щоб читати замовляння від поганого слуху.

З давніх часів люди вважали, що травень це поганий місяць для народження дитини. Вважалося, що їх впродовж життя буде спіткати невдачі. Також не справляли заручини та не розв’язували важливі питання. Весілля не справляли через те, що в родинах закінчилися всі запаси й нічого було ставити на стіл та пригощати гостей. Також починалися посівні роботи й не було часу відпочивати та святкувати. Тому люди частіше за все святкували восени, бо зібрали вже врожай й мали купу продуктів. Також травень несприятливий місяць для обряду хрещення та сватовства.

Жінки в давні часи не любили народжувати у травні, тому намагалися зробити все, щоб народити раніше. Діти народжені в травні від початку народження долали труднощі, а це негативно потім складалося на їх долі.

У цьому місяці зустрічаються два знаки зодіаку – Телець та Близнюки. Вони зовсім протилежні один одному, тому між ними постійно зустрічалися суперечки. Тому ті, хто збирався справляти весілля боялися, що теж не порозуміються.

Прикмети цього дня:

  • Чекай гарний врожай та гарне літо, якщо вночі тихо та багато зірок на небі.
  • Влітку буде сонце, якщо 13 травня ясний схід сонця.
  • Чекай дощів влітку, якщо вдень пахмурна погода на день Якова.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!