У християнстві, 31 серпня, відзначають покладання пояса Пресвятої Богородиці. Після смерті святої, її тіло та душа відправились на небо, а замість мощей шанують ризи або пояс.
Цей пояс Богородиця виготовила самостійно з верблюжої шерсті, а перед своїм успінням, вона передала його апостолу Томі. Після того, як він помер, учні переховували святиню. Через деякий час, учні поклали пояс у храмі в Константинополі, саме там, де з’явилась Богоматір, яка тримала у руках Свій пояс над парафіянами Константинополя.
У цей день вперше було проведене Покладання Чесного Пояса. Святиню до Константинополя переправив імператор Аркадій з Єрусалиму. Потім, дочка Аркадія притаїла пояс у храмі Пресвятої Богородиці, де перебував він багато століть.
Наступне покладання відбувалось за часів правління Лева Мудрого. На той час його жінка була хворою, їй надокучала нечиста сила. Почувши, що пояс може врятувати її, імператор наказав принести святиню та покласти її на дружину. Після проведеного обряду, дружина імператора одужала. Щоб виразити подяку, вона прикрасила пояс золотими нитками й передала назад до храму на зберігання.
Через деякий час святиню розділили на три частини. Перша зберігається у монастирі Ватопедському, друга – храмі Трірі, третя – у Грузії.
31 серпня, якщо ви відвідайте Архикатедральний Собор Святого Юрія у місті Львові, можете побачити частину поясу Пресвятої Богородиці.
Як приготувати ідеальне солоне сало в банці: покроковий рецепт Солоне сало — це не просто…
Чому ваш кактус не цвіте? Можливо, ви поливаєте його неправильно? Дізнайтеся всі секрети догляду за…
З давніх часів люди надавали особливого значення поведінці тварин, особливо птахів. Коли птах стукає у…
Досвідчений сантехнік ділиться чотирма простими порадами, які допоможуть швидше нагріти радіатори у вашому будинку. Ці…
Хочете заощадити на опаленні? Порівняємо вартість 1 кВт-год тепла від дров та газу та допоможемо…
Хочеш порадувати себе і близьких ніжними запашними гіацинтами до 8 березня? Розкажемо, як легко виростити…