У християнстві, 31 серпня, відзначають покладання пояса Пресвятої Богородиці. Після смерті святої, її тіло та душа відправились на небо, а замість мощей шанують ризи або пояс.
Цей пояс Богородиця виготовила самостійно з верблюжої шерсті, а перед своїм успінням, вона передала його апостолу Томі. Після того, як він помер, учні переховували святиню. Через деякий час, учні поклали пояс у храмі в Константинополі, саме там, де з’явилась Богоматір, яка тримала у руках Свій пояс над парафіянами Константинополя.
У цей день вперше було проведене Покладання Чесного Пояса. Святиню до Константинополя переправив імператор Аркадій з Єрусалиму. Потім, дочка Аркадія притаїла пояс у храмі Пресвятої Богородиці, де перебував він багато століть.
Наступне покладання відбувалось за часів правління Лева Мудрого. На той час його жінка була хворою, їй надокучала нечиста сила. Почувши, що пояс може врятувати її, імператор наказав принести святиню та покласти її на дружину. Після проведеного обряду, дружина імператора одужала. Щоб виразити подяку, вона прикрасила пояс золотими нитками й передала назад до храму на зберігання.
Через деякий час святиню розділили на три частини. Перша зберігається у монастирі Ватопедському, друга – храмі Трірі, третя – у Грузії.
31 серпня, якщо ви відвідайте Архикатедральний Собор Святого Юрія у місті Львові, можете побачити частину поясу Пресвятої Богородиці.
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…