14 серпня — Маковія (Медовий спас). Що потрібно зробити кожній людині в це свято

У серпні, 14 числа заведено відзначати Медовий спас. У цьому святі поєднані християнські та язичницькі мотиви. Люди прозвали цей день – Бджолиним святом, яке відзначають кожного року.

У церкві свято отримало назву – Знесення чесних древ Животворящого Господнього Хреста. Люди згадують 14 серпня сім мучеників Маккавеїв.

Свято прийшло до нас ще з 9 століття з Візантійських широт. У ті роки країнами панували епідемії й люди приносили частинки Животворящого Хреста, які потім використовували для освітлення вулиць та будинків. Після всі недуги відступали.

Люди йшли до церкви та освячували мед. Однією з традицій цього свята є збирання лікувальних трав, які після складали у букети, висушували та вішали у затишному місці. Це був талісман та оберіг. У відварі цих трав купали малечу, щоб вони росли міцними та здоровими.

Після відвідування церкви, люди влаштовували ярмарки з різноманітними розвагами. Тваринна їжа у цей день не вживається, через дотримання посту.

Під час святкування сімейних свят, особливо весіль, люди кричали гірко й молодятам ставало солодко. Не можна у цей день сваритися та битися. Під забороною є купання та шум біля річок з озерами. У цей час вода у водоймах оновлюється й їй потрібна тиша.

Не можна гадати та ворожити. Господь може наказати людину, створити її косоокою або горбатою.Прикмети:

  • Пожеж до весни не буде, якщо 14 серпня пішов дощ.
  • Всі бажання здійсняться, якщо у цей день з’їсти вперше за рік ложку меду.
  • Людина буде здоровою та щасливою, якщо багато поклонів наб’є у церкві.
  • Після Медового спаса слід прибрати вдома, щоб не завелась нечиста сила вдома.
  • Вся нечиста ховається у цей день у льохах, тому туди ходити не можна.
  • Знайдену монету слід віддати на пожертвування, щоб відвести від себе невдачу.
  • У цю ніч сняться віщі сни. Якщо наснився поганий сон, слід поставити у церкві свічку, щоб оминути лихо.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!