14 серпня — Винесення чесних древ. Що потрібно зробити в цей день кожному християнину

Саме 14 серпня відзначають Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. У давні часи бунтувала епідемія, тому виносили хрест у міста, села та освячували їх, щоб хвороба відступила. Події відбувалися у Константинополі.

Люди поклонялися та молилися священному хресту, який врятував їх від епідемії. Традиційно цього дня проходить хресний хід, під час якого освячують воду та просвітлюють людей у містах й селах. Цей день збігається із Хрещенням Русі.

Разом з водою йде освячення меду, бо починається Медовий спас та Успенській піст.

Люди відзначають цей день з почестями. Святкування з нагоди знамень від ікон Пресвятої Богородиці, Спасителя та чесного хреста у часи боротьби князя Андрія Боголюбського з волозькими болгарами.

Цей спас один із перших трьох спасів, які святкують у серпні місяці. Перший – Всемилостивий спас, другий – Преображення Господа Бога, третій – перенесення святого лику Господа Ісуса Христа з Едеси до Константинополя. Всі три спаси взаємопов’язані між собою.Обов’язково прийдіть цього дня до церкви, відвідайте літургію, помоліться та освятіть воду та мед.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!