15 серпня — Блаженного Василя Чудотворця. Що слід зробити в цей день усім християнам

15 серпня, шанують пам’ять Блаженного Василя Чудотворця. Святий народився у простій родині. Батьки віддали хлопця навчатися на чоботаря. Одного разу з Василем трапилась така історія – до нього звернувся заможній купець та попросив пошити йому такі чоботи, які не зносяться ніколи.

Його вчитель був здивований тим, що Василь сказав, що зможе пошити такі чоботи. Василь пояснив своєму вчителю, що купець не зможе їх одягнути, бо скоро віддасть душу Господу. Через кілька днів слова Василя справдились.

У підлітковому віці хлопчина розпочав свій подвиг юродства. Поведінка була в нього непередбачувана, за що його постійно били інші люди. Він міг перекинути лоток з калачами або пролити квас. Але за ці побої він дякував Господу та був радий ним.

Після цих подій, виявлялось, що калачі були сирими, а квас був нестерпний на смак. Через деякий час, до Василя стали ставитися з пошаною, бо вважали його Божою людиною. Він був викривачем брехні та обману.

Одного разу, до Василя звернувся чоловік, який хотів збудувати церкву. Скільки він намагався збудувати стіни, вони постійно руйнувались. Василь сказав, щоб той поїхав в інше місто та знайшов Іоанна, а він підкаже що робити.

Чоловік поїхав, знайшов його та побачив, як той качає люльку. Люлька була порожньою. Купець спитав: «чим він займається?», а той відповів: «качаю рідну матір, тим самим замолюю свої гріхи за народження та виховання». Тоді купець все зрозумів, повернувся додому та попросив пробачення у своєї матері, яку вигнав з будинку. Після чого, мати простила свого сина й він зміг добудувати церкву.

Василь проповідував милосердя, допомагав нужденним. Засуджував тих людей, які давали милостиню заради своєї вигоди.

Володів даром передбачення майбутнього. Передбачив пожежу й своїми молитвами загасив її.

Поховав святого Святитель Московський митрополит Макарій, біля Троїцької церкви. Через деякий час до церкви прибудували Покровський собор.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!