2 січня – Сильвестров день: традиції, обряди та прикмети, про які треба знати

Вшанувати пам’ять святого римського єпископа Сильвестра потрібно 2 січня. Люди називають свято курячим днем або Сельвестровим днем.

Народився святий у християнській родині у Римі. Був священиком й за свої діяння поніс кару, бо у ті часи відбувалися гоніння над християнами. До християнства він навернув самого імператора Костянтина. Під час переслідувань на імператора напала проказа. У той час він вирішив звернутися за допомогою до Сильвестра. Він не відмовив й після цього, імператор почав вірувати у Всевишнього. Свого рятівника він призначив римським єпископом.

Господарі цього дня займаються прибиранням у курнику та обкурити його запашними травами. У приміщенні люди вішали оберіг — камінчик з дірочкою.

Цього дня не можна вживати птицю, бо піде щастя з дому. Стригти волосся, бо станете лисим.

Люди цього дня читали змови на здоров’я. У цей день мороз виганяє з — під землі сестер — лихоманок. Вони могли потрапити у дім, якщо хтось зі слабких членів родини відкриє їм двері. Щоб захистити себе, люди обробляли двері спеціальним розчином (золу з 7 печей, земляне вугілля та четвергову сіль). Проти хвороб читали спеціальні замовні слова, які у цей день дійсно допомагали.

Також, проводили спеціальний обряд проти недуги з молодим деревом.

Прикмети:

  • Чекайте наступного дня сильний вітер, якщо місяць світить яскраво та має гострі роги.
  • Чекайте сильного морозу, якщо на небі яскраві зорі.
  • Чекайте відлиги, якщо зірки на небі тьмяні.
  • Чекайте тепла, якщо білки покинули свої дупла.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!