2 вересня — Калузької ікони Божої Матері. Що потрібно зробити в цей день усім жінкам

2 вересня, заведено шанувати Калузьку ікону Божої Матері. Ікона допомагає вилікувати глухоту, чуму, холеру, захворювання вух, розслаблення та надасть захист від ворожої сили. Ікону знайшли дві служниці у приміщенні поміщика Василя Хитрово.

Святиня була загорнена у грубу тканину. На іконі була намальована жінка, яка тримала книгу у руках. Так, як Євдокія, одна зі служниць розповідала непристойні плітки, інша вирішила налякати безсоромну цим портретом. Сказала їй, що та нашле гнів на служницю.

Євдокія не повірила плюнула на зображення. Через кілька хвилин у дівчини стався напад й вона впала на підлогу. Всі думали, що служниця віддасть душу Господу. Наступного дня, батькам дівчини наснився віщий сон, де Божа Матір й сказала, що Євдокія сміялась з неї та наказала помолитись перед святинею.

Після вмила дівчину святою водою. Євдокія прийшла до тями. Після цього ікона стала чудотворною та зцілювала від різноманітних хвороб.

Під час епідемії, люди з іконою ходили навколо міста. Через деякий час хвороба відступила. Також, святиня захистила Калузьку губернію від наполеонівських солдатів. На честь перемоги провели хресний хід разом з іконою.

Побачити ікону можна у Калузькому Свято–Георгіївському кафедральному соборі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!