Categories: Цікаве

15 вересня — святого Мамонтія. Що потрібно зробити в цей день усім господарям

Вшанувати пам’ять мучеників Маманта, Руфіни та Феодота, страстотерпців Кесарійських, потрібно 15 вересня. Парафіяни віддали своє життя за християнську віру. Їх вбили язичники. Після їхньої смерті, Господь нагородив їхні священні останки даром зцілення від хвороб та від скорботи.

Люди називають цей день Вівчарником або Мамонтієм. Один зі святих був захисником кіз та овець.

Народився Мамонтій у вірян – Федота та Руфіни. За їхні проповіді, їх заарештували та відправили у каппадокійську Євсевію (Кесарію). Батько був старим й розумів, що знущання він не витримає. Тому він просив Всевишнього найшвидше звільнити його від страждань. Господь виконав його прохання, й святий помер у тюрмі. Після померла його дружина. Вона відчувала наближення смерті, тому у молитвах просила Всевишнього, щоб той подбав про її сина.

Господь виконав прохання матері й послав Мамонтію гарну супутницю. Вона була вдовою та мала багато грошей. Бувши юнаком, він гарно навчався, був розумним та зрілим хлопцем.

Мамонтій часто проповідував християнську віру, тому ним швидко зацікавилися язичники. Про його діяння дізнався правитель Демокріт. Городоначальник не наказав його, бо поважав його родину. Імператор Авреліан дуже сильно вмовляв хлопця зрадити Всевишнього. Але Мамонтій був непохитним у своєму рішенні. Після відмови юнака, його почали катувати. На поміч хлопцю прийшов янгол, який забрав його до пустелі. Там він побудував церкву, молився та дотримувався посту. Після він навчився приручити тварин, які після навідувалися до нього на читання. У нього часто мешкали кози та вівці. Вони давали молоко, а старець робив з них сир для нужденних. Про його доброту дізнались всі й навіть правитель. До нього згодом прийшли воїни, але вони не впізнали його, прийняли за пастуха.



Але святий покликав воїнів за стіл та пригостив їх сиром. Під час розмови вони дізналися, хто перед ними. Воїни забрали його на суд. Там його травмували, але він втік до печери, де помер від ран.

За традицією перед цим днем, у дворах люди наводили порядки. Прибирання відбувалося у хліві, коморах та інших спорудах. Після люди обкурювали приміщення вересовим димом. Так люди захищали споруди від злого духу.

Ввечері всі сідали за стіл та пригощалися сиром та іншими стравами з молока.  Іноді приходили сусіди на вечерю. У цей день потрібно співати пісні та влаштовувати посиденьки.

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

19 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

19 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago