3 грудня — Іван Мовчальник: історія, традиції та прикмети, яких слід дотримуватися в цей день

3 грудня заведено вшановувати пам’ять святого Іоанна Мовчальника. Мовчальником його прозвали через те, що він протягом всього свого життя мовчав.

Народився у Вірменії, у родині військового полководця Колонії. З самого дитинства він цікавився церковними книгами й вирішив присвятити своє життя Всевишньому. Після смерті батьків він отримав спадщину й на ці кошти збудував храм, де служив разом з послушниками.

У 28 років храм присвоїв сан єпископа Колонійського. Навіть після цієї події, святий не перестав вести усамітнений спосіб життя.

Через кілька років у місті став правити новий начальник, який почав втручатися у роботу храму. Після цього Іоанн покинув храм та став вести аскетичний спосіб життя. Він переїхав у Лавру, служив ченцем й тяжко працював. Згодом він дав обітницю мовчання й не виходив з кімнати храму.

Але він бажав взагалі бути самотнім, тому вирушив до пустелі, де пробув майже 9 років. Згодом він повернувся до свого храму, де лікував людей та творив чудеса.

У цей день парафіяни намагалися не вимовляти ні слова, а всі молитви були присвячені святому. Ті, хто промовчить цілий день, цілий рік будуть володіти ораторськими здібностями. Через те, що вулицею гуляє нечиста сила, люди намагалися лягати спати до настання ночі, щоб уберегти себе.

Прикмети:

  • Чекайте важкий рік, якщо на незамерзлу землю почав падати сніг.
  • Якщо опадів мало, чекайте поганого врожаю.
  • Чекайте тепла, якщо почули, як співає снігур.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!