16 лютого — святих Симеона й Анни. Що потрібно зробити, щоб діти були здоровими.

За християнським календарем, у лютому 16 числа, шанують святих Симеона й Анну Пророчицю. Люди моляться їм та просять здоров’я, добробут та гарну долю дітям.

Це свято має назву «Хранителі немовлят», «Семен і Анна», «Семен Богоприємець», «Лагодження». Цього дня, заведено було встати зранку й прочитавши молитву йти працювати, ремонтували ручну зброю та вози. Також, заведено годувати домовика кашею, після вечері залишали відкритим глечик з їжею.

В давнину люди зазивали знахарів, які різали півня та його кров’ю капнувши на віник обмітали всі кути в домі, таким чином задобрювали домового, щоб люди його не боялись. З давніх часів, домовик був оберегом для родини, тому люди намагались його задобрити, а якщо цього не зробити, в будинку починався безлад й худоба хворіла. В народі вірували, що домовик мешкає за віником і тому, при переїзді в інше помешкання, необхідно старий віник брати з собою.

16 лютого заведено частувати домового, для цього готували різноманітні ласощі. Родина сідала за святковий стіл, вечеряла, але не прибирала залишки їжі зі столу.  Лишали на столі небагато солодкого для домовика. Так, як свято отримало назву «Лагодження», цього дня прийнято було лагодити домашній інвентар, так, як існувало прислів’я «Готуй сани влітку, а воза — взимку».

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!