16 серпня — преподобного Антонія. День коли можна випросити допомоги та заступництва

16 серпня, шанують пам’ять преподобного Антонія Римлянина. Народився він у православній родині. Після смерті батьків, став вивчати писання святих отців. Свій спадок роздав нужденним. Після прийняв постриг та почав мандрувати, через гоніння.

Мандрувавши він знайшов камінь біля моря та жив на ньому протягом року. Він постував та молився на ньому. Одного разу під час бурі, вода змила камінь разом із ним та віднесла на берег річки Волхов. Цю історію можна прочитати у новгородських літописах.

Саме там Антоній заснував монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Доходи церкви розподіляли на сиріт, вдів та жебраків. Через деякий час, святитель Ніфонт Новгородський призначив Антонія – ігуменом монастиря. Коли святому виповнилося 79 років, він помер.

На честь святого проводять хресний хід із Софіївського собору. Хід проводять у першу п’ятницю після Петрова дня. Спочатку священні мощі зберігались у церкві Різдва Пресвятої Богородиці. В наш час знаходження мощів не відомо.

Люди моляться святому від поганих ситуацій на воді та ті, які збираються подорожувати. Також, читають молитви при зубному болі та отруєннях.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!