4 березня – день Герасима. Що потрібно зробити, щоб захистити свій дім від біди

Герасима Йорданського заведено вшанувати 4 березня. Люди прозвали день Герасимом Грачевником або вигнанням потвори.

Народився святий у багатій родині, у Малій Азії. Коли він виріс, вирішив покинути родину та прийняв чернечий постриг. Він заснував монастир та став настоятелем у ньому. Він вилікував лева від ран та зміг приручити його. Цей лев потім помер на могилі свого рятівника.

У цей час прилітають граки з теплих країв. Якщо вони оселялися у свої старі гнізда, значить сніг повністю зійде через три тижні. Якщо вони відвідали свої гнізда та відлетіли, значить зима ще не піде.

Не можна купувати дорогі речі, бо вони довго не прослужать, відкладіть всі оперативні втручання та візит до стоматолога. Щоб день не пішов шкереберть, не одягайте сьогодні нове взуття.

Люди проводили спеціальний обряд, щоб захистити свій дім від потвори та нечистої сили. Потвора любить робити пакості, особливо чоловікам. Якщо жінка одинока, потвора допомагає їй, а якщо у неї є чоловік, вона намагатиметься спеціально зіпсувати стосунки. Обряд проводять зранку й робить його найстарша жінка у родині. Всі інші повинні піти з дому у цей час. Жінка повинна обмести всі кути, а після камін. У цей час потрібно промовляли спеціальні слова. Сміття, що змели, потрібно винести під дерево, де живуть граки. Потім жінка йшла додому та обприскувала всі кути освяченою водою. Коли всі члени родини поверталися, вони повинні були перехреститися. Потрібно було захистити не лише дім, але й курники та льохи, щоб кікімора не оселилась в інші приміщення. Для того, щоб кікімора не заподіяла шкоди свійським тваринам, потрібно повісити камінь з внутрішнім отвором — оберіг під назвою «курячий Бог». Якщо такого каменя не знайдете, повісьте шийку від розбитого глечика.

Прикмети:

  • Чекайте гарного врожаю ягід, якщо у цей день сонячна погода.
  • Чекайте на дощ, якщо почули, як голосно кричать граки.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!