17 листопада — Єрьомін день. Чого сьогодні не можна робити усім господарям

Вшанувати пам’ять великомученика пресвітера Ермея потрібно 17 листопада. Цього дня згадують мирського єпископа Нікандра. Ермея та Нікандр були учнями та послідовниками апостола Павла. Своє життя вони  віддали за віру у Всевишнього. Над ними сильно знущалися, забивали у голову та тіло цвях, а після ще живими засипали землею.

Ця дата вважається поганою. Не варто заводити нові знайомства, справи та не справляти весілля. Також, не дозволяється виносити будь – які речі з дому.

Не ходіть на перехресті, бо можна потрапити у пастку до нечистої сили. Якщо не уникнути перехрестя, проходячи, потрібно промовити 3 рази молитву «Отче наш».

Люди прозвали цей день «Ярема — сиди вдома», бо не можна нікуди виходити. Це чаклунський та темний день у році. Погода за вікном погана, темна, а тому й настрій у людини відповідний. Саме у цей період накладають псування на людей.

Наприкінці року всі сили людини вичерпуються, тому у цей період варто закінчити всі роботи та починати набиратися сил. А коли людина слабка починають активізуватися нечисті духи, які принесуть шкоду людині. Слабкі люди найуразливіші перед нечистою силою.

Існувала легенда, що один хлопець не послухався та пішов рубати дрова. Дорогою на нього напали біси й він втратив мову та зір. Тому, щоб не стати хворим, краще залишитися вдома.

Нечиста блукає на вулиці та намагається потрапити у дім. Потрібно прослідкувати, щоб все було вдома щільно закрито.

Слід пам’ятати, що біси можуть вселитися у людину, тому пускати незнайомців до оселі не варто.

Але залишившись вдома, люди все одно знаходили собі роботу. Бо ледача людина дуже уразлива перед бісами й вони з легкістю можуть вселитися у таку людину.

Люди, щоб захистити себе читали молитви, а над вікнами та дверима малювали хрести. На підвіконні від нечистої сили клали гілки горобини.

Пошийте не великі тканинні мішечки та покладіть у них трави — кріп, корінь лопуха, петрушку, часник, чортополох, цибулиння, кропиву, полин, базилік та звіробій. Розкладіть мішечки біля дверей, вікон та печі.Прикмети:

  • Чекайте поганої погоди, якщо хмари пливуть хвилями.
  • Чекайте заметіль, якщо навколо сонця видно білі кола.
  • Чекайте відлигу, якщо туман густий.
  • Чекайте снігопаду, якщо кури перебирають пір’я.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!