18 жовтня — мучениці Харитини: що потрібно зробити в цей день, щоб отримати захист святої.

 За народними прикметами 18 жовтня, на День мучениці Харитини, треба завершувати збір урожаю на полях і городах і приступати до рукоділля.

В цей день церква відзначає свято День Харитини. Вона – велика мучениця, яка поcтрaждaлa за віру в місті Понте приблизно в IV столітті.

Харитина в дитинстві залишилась без батьків, а виховав її Клавдій великодушною чесною дівчиною. Віра в Христа була в неї безмежна, тому вона присвятила своє життя служінню Всевишньому.

Клавдій не заперечив покликанню дівчини, а допоміг їй, збудувавши будинок, де вона могла присвятити багато часу молитві і думкам. Вона несла віру людям, подавала приклад побожного і смиренного життя.

Щастя Харитини тривало недовго: її обмовили язичники і на суді присудили тортури. Але це не зламало вірянку. Вона мужньо витримала фізичні і моральні знущання, не відмовившись від віри в Господа. Тоді жінку стратили.Століттями цей день обростав традиціями, звичаями, забобонами.

Наприклад, 18 жовтня дівчата мали починати шити, прясти, ткати, щоб продемонструвати свої вміння і таланти.

Треба спостерігати за погодою у цей день: якщо сніг не впаде — зима буде пізньою. Якщо берези і дуби не скинули листя — зима буде холодною. Потріскування дерев гарну погоду.

Також 18 жовтня селяни завершували городні та польові роботи.

Але головне у цей день – молитва до мучениці Харитини, яка захищає всіх віруючих.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!