19 березня — святих Марфи та Аркадія: історія, традиції та прикмети свята

Святого Аркадія Кіпрського та блаженну Марфу Царицинську потрібно вшанувати 19 березня. Люди прозвали цей день Костянтинові кола або днем Аркадія.

З молодого віку Аркадій проводив чернечі подвиги. Якось його учнів вбили за їх віросповідання й святий оплакував їх тіла, а потім ховав.

Марфа народилась у знатній родині. Вона отримала гарне навчання й згодом батьки відправили її до Петербурга, щоб вона продовжувала здобувати освіту. Там вона познайомилась з отцем Іоанном Кронштадтським, який міг пророчити майбутнє. Він розповів дівчині, що її чекає складний період у житті й благословив на здійснення юродивого подвигу. Дівчина з того часу почала розповідати людям про Всевишнього та відмовилась від усіх благ. Після її молитов, люди починали жити у мирі та спокої, а хворі починали одужувати.

Люди прозвали цей день Костянтинові кола, бо ходили навкруги колодязів та втоптували сніг. Вони вірили, що вода у криниці ставала чистою та могла зцілювати від хвороб. Біля джерела води не можна було пліткувати, сваритися, пити спиртне та вживати погані слова.

У цей день проводили обряди, щоб діти були здоровими. Люди брали глечик, лили у нього талу воду, закривали та закопували у землю, між осиками у лісі. Після промовляли спеціальні слова.

Якщо дитину зурочили, можна було дізнатися про це за такими ознаками.

Дитина почала погано спати, прокидатися та вередувати. Вона стала дратівливою та тривожною.

Малеча почала часто хворіти або скаржиться на різке підвищення температури. Вона стала млявою та перестала цікавитись життям. Ви помітили, що дитина відмовляється від їжі та постійно плаче.

Для того, щоб зняти з дитини пристріту, варто провести обряд на спадаючий Місяць. Якщо Місяць росте, а обряд потрібно провести негайно, зробіть це у неділю. Обряд проводиться для дітей, які пройшли обряд хрещення. Потрібно мамі та дитині одягнути хрестики, стати біля порогу так, щоб він опинився між ногами. Потім матері потрібно налити у руку святу воду та витерти обличчя дитини, а тіло потрібно витерти внутрішньою стороною спідниці. Так варто зробити три рази.

Правила, які допоможуть уберегти дітей від пристріту:

Після хрещення, дитина повинна завжди носити натільний хрестик.

Не дозволяйте стороннім дивитися, як ваша дитина спить та самі, так не робіть.

На одежі дитини, з внутрішньої сторони причепіть шпильку.

Не дозволяйте дітям брати гостинці у чужих людей.

Прикмети цього дня:

  • Якщо дятел стукає по дереву, весна запізниться.
  • Якщо у цей день морозна погода, літо буде посушливим.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!