У християнському світі 6 жовтня відзначається день пам’яті святого апостола Хоми (Невіруючого).
Насправді простого рибака, з містечка Пансади, що було розташоване на березі Галілейського озера, звали Іуда. Почувши про Ісуса і послухавши його проповідь, Іуда всім серцем увірував, що перед ним сам Господь Бог.
Він став останнім із його апостолів, і нарекли його Хомою, що означало «Близнюк». Він став ярим прихильником Ісуса, тому залишив свою родину і роботу рибалки, щоб невідступно слідувати за ним.
Невіруючим, розумного і розважливого Хому, назвали за те, що він піддав сумніву слова інших апостолів, які стверджували, що Ісус Христос Воскрес із мертвих. І лише після того, як Ісус, на восьмий день явився Хомі, апостол увірував у Боже воскресіння. І, з ще більшою силою став проповідувати вчення Ісуса Христа у світі.
Коли апостоли вирішували куди і кому йти проповідувати християнське віровчення, то Хомі випало рушати у Індію. Проповідуючи у Ефіопії, Індії, Месопотамії, Хома започаткував багато християнських храмів.
Закінчив своє життя святий у муках, його піддали катуванню, та вбили заколовши списами.
Тож, 19 жовтня увесь християнський світ, молиться до святого, та вшановує пам’ять апостола Хоми Невіруючого.
Цікавою традицією, у день пам’яті святого Хоми, було велике застілля. Вважалося, що якщо зранку піти до церкви, поставити свічку та помолитися до святого, а після влаштувати застілля, на якому можна було їсти скільки завгодно, без остраху нагрішити, то можна здобути Боже благословення та мати цілий рік достаток у родині.
В це свято переїдання не вважалося гріхом. Люди вірили, що таким чином показують свою подяку Господу за прекрасний урожай.
Також була традиція обов’язково у цей день зробити багато запасів на зиму: квашеної капусти, огірків, грибів, помідорів. Насипали зерно у комори та робили консервації. Вважалося, що саме цих запасів стане до наступного урожаю.