19 листопада — святого Авдія. Що потрібно зробити, щоб отримати захист від усього злого

Святого пророка Авдія заведено вшановувати 19 листопада. Люди прозвали цей день — Авдій Дбайливець або день Авдія.

З самого народження пророк вірив у Всевишнього й не зраджував його протягом всього життя. Він служив царю Ахаву. Якось його дружина наказала переслідувати пророків й Авдій та інші пророки були змушені ховатися. Він вирушив разом з пророком Іллею. За відданість Авдія, Всевишній нагородив його даром передбачення.

У ці дні погода буває поганою, дмуть сильні вітри та наступають люті морози. Через погану погоду, люди намагаються не виходити на вулицю. Люди читали спеціальні слова, які могли вгамувати погоду.

Пророк був захисником родини, щастя, затишку та гарних стосунків у сім’ї. У вечірній час вся родина збиралася біля печі, ділилася своїми розмовами та чаювали. Чай робили з трав та меду.

У цей день люди проводили обряд, щоб позбутися нечистої сили.

Саме 19 листопада нечиста прогулюється вулицями нечиста сила та намагалася потрапити до домівок.

Вона любить ховатися на кухні й проникати у людину через їжу. Тому, перед тим, як почати їсти, люди три рази читали Отче наш та хрестилися.  Зранку потрібно встати перед дверима та три рази прочитати молитву «Сон Богородиці». Всі двері та кутки потрібно наносити святою водою та читаючи Отче наш. У кожній кімнаті потрібно розвісила часник та цибулю. Якщо у домі є померла людина, під її труну потрібно покласти сокиру, бо нечиста дуже норовить потрапити у таку родину. Цей предмет захистить душу покійного та його родичів. Сокиру з тією самою метою потрібно покласти біля вагітної жінки або новонародженого малюка. Для того, щоб вас не обманула нечиста у будь — якому лику, не можна цього дня нікого пускати додому. Для того, щоб захистити худобу, навколо сараю потрібно пройти три рази з сокирою у руках.

У давнину проводили спеціальний обряд для захисту проти нечистої. Сокирою або держаком потрібно було постукати по всіх косяках дверей та вікон.

Прикмети:

  • Якщо небо червоне, чекайте снігопаду.
  • Чекайте морозів, якщо небо зранку чисте.
  • Чекайте теплої погоди, якщо погода похмура цього дня.
  • Чекайте гарного врожаю, якщо у цей день намело багато снігу.
  • Зима буде суворою, а весна запізниться, якщо дме сильний вітер та йде сніг.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!