2 липня — святого Зосима. Що потрібно зробити кожній людині в цей день

Святого мученика Зосиму Аполлоніадського заведено вшановувати 2 липня. Люди назвали цей день днем пасіка або день Зосими.

Проживав святий у місті Аполлонії. Коли служив в армії почав вірити у Всевишнього та покинув службу. Після пройшов обряд Хрещення та став вести доброчесне життя.

За часів правління імператора Доміціана, святого не один раз вмовляли зректися християнської віри. Після відмови імператору, Зосиму схопили та піддали катуванням. Над ним знущалися кладучи його на розжарене ліжко, морили голодом та не давали води, одягали у кайданки з гострими цвяхами, які впивалися у підошви та викликали нестерпний біль. Але Всевишній все бачив та давав терпіння та силу святому. Після довгих знущань Зосимі відтяли голову.

Зосима був заступником бджіл та бджільництва. У цей день мед становиться дуже смачним, не таким як в інші дні. Цього дня турбувати бджіл не можна.

Деякі бджолярі повинні прочитати спеціальні замовні слова для того, щоб отримати гарний врожай: «Бджілки-трудівниці, жужіть, жужіть. Над полями та луками пролетіть. Багато солодкого меду звідти принесіть». Після цих слів варто перехрестити вулики три рази.

Бджіл вважали Божими угодницями. З воску, який дають бджоли роблять не церковні свічки. А ще бджоли знають все про людські вчинки. Кого бджола вкусить 2 липня, той багато наробив гріхів.

Також, є традиція цього дня не можна нікого пригощати медом.

Це гарний день починати нові справи без вагань. Всі ваші проекти досягнуть успіху.

Ще люди для покращення фінансового стану роблять спеціальні обереги. Якщо побачити цього дня бджолу, що летить, вас чекає фінансовий успіх. А побачивши багато бджіл – сім’я протягом року не буде знати про бідність. Намалюйте на листку бджолу, крапніть на неї трохи меду та покладіть цей малюнок у скриньку, де зберігаються гроші. Такий грошовий оберіг буде слідкувати за вашими статками.

А ще можна зробити оберіг для гаманця. Наприклад, 1 долар потрібно скласти трикутником, щоб утворилась пірамідка. Такий трикутник не можна витягувати з гаманця.

Можна покласти у гаманець кілька листочків м’яти або паличку кориці. Можна покласти у гаманець маленьку, сувенірну ложечку зі срібла. Ложечку можна придбати у ювелірному магазині й носити у гаманці її потрібно в окремому місці.

Покладіть у гаманець маленьку мишку з закрученим хвостом з металу, дерева та каменю.

Прикмети:

  • Повільні та сонні бджоли прогнозують прохолоду.
  • Якщо бджоли жаляться та дзижчать, погода буде посушливою.
  • Якщо з самого ранку йдуть зливи, то така погода буде триматися ще пару днів.
  • Дощ після обіду довго не затримається.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!