5 листопада — Дмитрівська поминальна субота: що потрібно зробити кожному в цей день

Християнський світ в суботу перед 8 листопада, днем пам’яті великомученика Димитрія Солунського, вшановує і поминає своїх покійних родичів.

Цей день називають Димитрівською батьківською суботою. У 2022 році поминальна субота припадає на 5 листопада.

Церква гласить, що ще князь Дмитро Донський започаткував поминання загиблих воїнів.  Це сталося  у 1380 році після битви на Куликовому полі з татарами. Хоча бій був переможним, але кількість загиблих вражала. Щоб їхні душі знайшли спокій, князь здійснив поминання солдат.

Ця дата закріпилася і шанується донині. Та зараз поминають не тільки воїнів, а й всіх родичів, знайомих та близьких.

За багато років цей день «обріс» традиціями та звичаями. Предки вважали, що до цієї дати треба обов’язково навести лад в домі, на городі, в саду.

Страви теж були святкові: кутя, м’ясо, млинці. Не забували і про улюблені страви покійних родичів. Слід було окремо залишити трохи їжі для померлих.

За столом годилося згадувати добрим словом тих, кого вже нема в живих.

Все ж головним обов’язком було і є – прийти у храм на панахиду. Щира молитва до Господа за упокій душі – найбільша шана, яку ми віддаємо померлим. Ще слід засвітити свічку у церкві, можна принести для поминання покійних їжу і вино.

Не можна забувати про кладовище. Слід відвідати могили померлих, замовити відправлення панахиди, принести поминальні обіди.

Молімося щиро за душі людей, які нас любили. Вони так цього потребують!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!