2 серпня — пророка Іллі. Що потрібно зробити усім господарям в цей день

Пророка Іллю, покровителя грому заведено вшановувати 2 серпня. Це свят прийшло на заміну язичницького бога – громовержця Перуна. У цей день люди боялися йти працювати у поле, бо їх могла вразити блискавка.

Він був пророком в Ізраїльському царстві. З самого дитинства він вирішив для себе, що буде служити Всевишньому. Жив він у пустелі, постійно молився та дотримувався посту. Був противником та вів боротьбу проти язичників.

Ілля жив на горі Хорив разом зі своїм учнем Єлисеєм. Учень бачив, коли Ілля після смерті вирушив на небо на колісниці, яка була окутана вогнем.

Свято має свої традиції. У церкві проводиться святкова служба та хресний хід. У цей день хлібороби моляться святому, просять гарного врожаю та освячують насіння.

Ще за традицією люди влаштовують пишний обід, де пригощають всіх тушкованою свининою та бараниною. Також, на столі присутні коржі та хліб. Не слід забувати цього дня про милостиню та допомогу нужденним. Після обіду люди влаштовують ярмарки та гуляння, співають пісні та водять хороводи.

Забороняється у цей день працювати у полі, бо це викличе гнів пророка. На Іллю та після нього не можна купатися у пічках та озерах. За повір’ям під час об’їзду території на колісниці, у пророка впала у воду підкова та охолодила воду. У цей день люди можуть застудитися, якщо будуть купатися у воді. Забороняється стояти під деревами, глосити, бігати співати та стріляти з рогатки. Неслухів може покпрати блискавка.

У свійських тварин може вселятися біс. Тому люди не випускали та не впускали чужих вихованців у дім.Прикмети:

  • 2 серпня – кінець літа.
  • Рік не буде багатим на пожежі, якщо цього дня дощить.
  • Протягом року часто болітиме голова, якщо почуєте сильний грім.
  • Ваше здоров’я буде міцним протягом року, якщо у цей день потрапите під дощ.
  • Після Іллі комарі та мухи не кусаються.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!