2 серпня велике свято — пророка Іллі. Як правильно провести цей день, та що слід зробити

Саме 2 серпня,  відзначають дуже велике свято пророка Іллі. Ілля був противником іудаїзму та язичницької віри. Був наділений особливим даром. Він покарав правителів іудаїзму та накликав на них голод, який продовжувався три роки.

Самостійно стратив жерців язичництва, які приносили людей у жертви. Правителей Ізраїлю це дуже розізлило й вони заприсяглись вбити пророка. Але Ілля сховався від них у пустелі. Через деякий час він повернувся та упокорив правителів.

Ілля потрапив на небо живим, на возі, який окутував вогонь. Люди його прозвали Ілля Громовержець. Говорили, що він по небу катається на возі та лякає нечистого змія, випускаючи у нього грім та блискавку.

Люди похилого віку під час грози запалювали свічки, щоб уберегти будинок від блискавок та грому. Якщо блискавка потрапляла у будинок та викликала пожежу, то люди не намагалися її гасити. Вони вважали, що це рішення Господнє.Люди влаштовували хресні ходи, читали молитви, щоб пішов дощ або навпаки настала ясна погода. Вода з дощу, яку збирають у цей день, допомагала позбутися пристріту та хвороб очей. Починаючи з цього дня, вночі стає прохолодніше, можуть бути заморозки, а дні також ставали не такими спекотними.

Господарі пекли хліб з цьогорічного врожаю та пригощали все село. Пророк міг дати благословення та подарувати врожай. Мисливці вирушали до лісу полювати на вовків. Бджолярі займалися підчищанням вуликів. На Іллю починається сезон полювання, бо у лісі відкривалися нори вовків.Заборони цього дня:

  • Працювати та виходити у поле, бо Ілля може покарати за це.
  • Випускати худобу на прогулянки у поле та в ліс, бо їх могли згризти хижаки.
  • Впускати в оселю кішок та собак, бо вони притягнуть блискавку у будинок.
  • Купатися у водоймах.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!