20 травня – день Купальниці. Що потрібно зробити жінці, щоб мати міцне здоров’я

За християнським календарем, 20 травня заведено святкувати день Купальниці. В народі свято має назву – Іван Бражник, Ніл.

В цей час на полях та городах кипить робота. Сприятливий день для посадки буряка, огірків, ріпи, кабачків, моркви, гарбузів. Але будьте уважними, якщо цей день припадає на молодий місяць, то з посадкою краще почекати, бо насіння може вразити шкідники.

Не сприятливий день для подорожей. Якщо поїздку відкласти не можна, необхідно взяти в дорогу трохи землі біля рідної оселі.

Також, не слід сваритися з рідними та близькими, бо можна наламати дров.

В давні часи люди в день Івана бражника — купали своїх коней у річках. Також, заведено набирати у відра води та гріти їх на сонці. Після обіду цією водою поливали тварин. Люди вірили, що ця вода наповняє коней силами та здоров’ям.

Люди теж обливалися цією водою, щоб бути здоровими та сильними впродовж року.В давні часи була така традиція, що коли йшов дощ в цей день, треба було постояти під ним та промокнути наскрізь. Таким звичаєм змивали з себе всі гріхи.

Водою, яку настоювали на сонячних променях обприскували свої будинки, щоб захиститися від лиха та негараздів. У залишках води обмочували віники та підмітали підлогу. Весь бруд, який ви позмітали, треба винести якомога далі від хати та спалити. Цей обряд проводили до заходу сонця.

Для дівчат, які хочуть вийти заміж, треба було зранку набрати води з річки та принести додому. Дорогою ні з ким не можна було розмовляти. Цю воду треба поставити на сонце. В обідній час, до тієї води додайте трохи освяченої води. Після, цією водою вмиваються 9 раз та промовляють молитву «Отче наш». Завдяки цьому дівчина швидше виходила заміж.Прикмети цього дня:

  • Чекайте спекотну погоду, якщо зранку активно літають бджоли.
  • Чекай у вересні тепло, якщо в цей день йде злива.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!