21 квітня — день Родіона. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися усім християнам в цей день

21 квітня вважалася важливою датою для слов’ян, вона символізувала зустріч Сонця з Місяцем. У православ’ї цей день вшановується як день святого мученика апостола Іродіона, і у народному календарі цей день називається Днем Родіона.

Життєвий шлях апостола Родіона

Апостол Родіон жив у I столітті в Греції та був єпископом містечка Патрас. Він був родичем апостола Павла та разом з ним ширив християнське вчення. Завдяки їхній проповіді багато людей перейшли від язичництва до християнства. Під час правління жорстокого імператора Нерона, Родіона засудили на мученицьку смерть.

Традиції дня Родіона

Однією з традицій святкування дня Родіона є збирання свіжої трави та кладення її під подушки з матрацами. Ця практика здавна пов’язується з віруванням у цілющі властивості трави. Коли трава повністю висохне, її спалюють, сподіваючись, що з нею згорять і хвороби.

Святкування дня Родіона пов’язане зі шануванням водойм та віруванням у їх цілющу силу. Традиційно на цей день рано вранці відправляються до джерела, обполіскуватися водою та попросити у неї здоров’я та довголіття.

Український народ колись вірив, що на 21 квітня відбувається зустріч Сонця з Місяцем, яка може мати велике значення. Якщо розмова між світилами пройде добре, то день буде теплим і світлим, а якщо навпаки, то нас очікує несприятливий літній період. Наші предки вірили, що Сонце є милосердним і допомагає людям, але воно карає злодіїв і негідників. Якщо люди поводяться погано, то Сонце гнівиться і може спричинити негоду та посуху. Тому день Родіона вважався небезпечним і потребував особливої уваги.

Яких дій потрібно уникати 21 квітня

У день Родіона, 21 квітня, краще утриматися від проведення хрестин, вінчання, весілля та не починати важливих проєктів. Також не варто займатися садом і городом, робити великі операції з грошима, полювати, рибалити, вирушати у подорожі, відвідувати стоматологічні та косметологічні кабінети, приймати планові хірургічні операції та вступати в конфлікти.

Погодні прикмети на 21 квітня

Народні прикмети стверджують, що якщо в ніч на 21 квітня Місяць має червонуватий відтінок, то незабаром буде тепла погода і гроза. Якщо ж у день Родіона буде теплий вечір і вночі не буде вітру, то очікується спекотне літо з невеликою кількістю дощів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!