8 квітня — ікони Пресвятої Богородиці «Іспанської». В цей день моляться до неї та просять допомоги

За християнським календарем, у квітні 8 числа заведено святкувати появу ікони Богородиці «Іспанської».

Завдяки цій іконі, цар Іспанський переміг над сарацинами. У честь перемоги й почали святкувати свято Іспанської ікони Божої матері. На ній зображено Божу матір, яка сидить на троні та на руках вона тримає Предвічне немовля.

Як створювалися ікони?

Цінними вважалися ті ікони, на яких зображені лики святих апостолів, Пресвятої трійці, Божих людей, які були близькими до Ісуса, Божої матері, святої Марії, янголів та святих угодників. Про ці священні лики описували у священних розповідях, як чудо.

Існують повір’я, що перший раз іконою  з ликом Ісуса Христа була помічена на хустці, котру жінка, яку звали Веронікою приклала її до зображення сина Божого. Відштовхуючись від літописів, котрі збереглись до наших часів, Вероніка витерла цією хусткою піт та кров з лоба Ісуса, а він віддав назад їй хустку і на ній було зображено лице Господа.

В іншому написанні розповідають про те, що ікона з’явилася на рушнику, яким користувався син Божий та який зберігався цар Авгарь.

Також ходять повір’я, що ці ікони малював євангеліст Лука на дощечках. Він був знаменитий, як лікар та письменник. Він малював ці ікони по енкаустичній технології.

В давні часи християнські вірування зазнали безліч випробувань та осуду. Після вони набули не тільки церковно – культурний характер, а згодом втрутилась і політика. Ікони продовжували малювати, але цим займалися ті люди, які жили в провінційних містечках, де за ними не слідкували державні діячі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!