8 листопада — Михайлів день. Головні традиції та заборони, яких потрібно дотримуватися усім християнам

Михайлівські грязі чи відлиги потрібно відзначати 8 листопада.

Свято створене на честь всіх безтілесних істот, головою яких був Архістратиг Михаїл.

Існують янголи, які допомагають спілкуватися людям з Всевишнім. Близькими до Господа є духи – серафими, які мають 6 крил. Священні предмети зберігали херувими. Також, вони брали участь у церковних співах. А архангел, це головний серед усіх. Їх існує всього сім. Найголовнішими є Гавриїл та Михайло. Михайло є архістратигом, що означає головний серед небесних духів.

Він був захисником добра та світла. Люди пов’язують його з подіями про Страшний Суд. Саме він повинен був сповістити, як суддя про його початок.

На святинях його зображають у червоному одязі, з суворим виразом обличчя, з крилами за спиною. У руці він тримає меч, а в іншій — гілку фінікової пальми. Ноги у цей момент зневажають диявола.

Михаїл дає воїнам настанови, підбадьорює їх дух та настрій. Саме тому, у давні часи, під час битви Архангелу молилися. Він зцілював людей від багатьох хвороб, бо він вів боротьбу зі злими силами, які їх накликали на людей.

Люди вже закінчували всю роботу у полі та святкували цю подію. Святкували люди цілий тиждень з пишними танцями та столами. Люди пригощали один одного м’ясними стравами, медом та хлібом.

Також, люди задобрювали домового на Михайла. Люди читали молитви, ставили гостинці у хлів та проводили межу дьогтем у дворі. Це була межа між дворовим та домовим.

Люди ходили у гості, готували смачні страви та приймали гостей.

Також, не забували відвідувати службу у церкві. Люди молилися та просили захисту від злих людей та порятунку від гріхів. Відвідування служби захищало людей протягом року.

Прикмети 8 листопада:

  • Чекайте міцних морозів, якщо у цей день суха погода.
  • Весна буде сирою та дощовою, якщо на Михайла йде мокрий сніг.
  • Чекайте холодної погоди, якщо почало світати раніше.
  • Скоро потеплішає, якщо зранку стелиться туман.
  • Зима буде сніжною, якщо на траві зранку туман.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!