21 листопада — Михайлів день. Головні традиції та заборони, яких потрібно дотримуватися усім християнам

Михайлівські грязі чи відлиги потрібно відзначати 21 листопада.

Свято створене на честь всіх безтілесних істот, головою яких був Архістратиг Михаїл.

Існують янголи, які допомагають спілкуватися людям з Всевишнім. Близькими до Господа є духи – серафими, які мають 6 крил. Священні предмети зберігали херувими. Також, вони брали участь у церковних співах. А архангел, це головний серед усіх. Їх існує всього сім. Найголовнішими є Гавриїл та Михайло. Михайло є архістратигом, що означає головний серед небесних духів.

Він був захисником добра та світла. Люди пов’язують його з подіями про Страшний Суд. Саме він повинен був сповістити, як суддя про його початок.

На святинях його зображають у червоному одязі, з суворим виразом обличчя, з крилами за спиною. У руці він тримає меч, а в іншій — гілку фінікової пальми. Ноги у цей момент зневажають диявола.

Михаїл дає воїнам настанови, підбадьорює їх дух та настрій. Саме тому, у давні часи, під час битви Архангелу молилися. Він зцілював людей від багатьох хвороб, бо він вів боротьбу зі злими силами, які їх накликали на людей.

Люди вже закінчували всю роботу у полі та святкували цю подію. Святкували люди цілий тиждень з пишними танцями та столами. Люди пригощали один одного м’ясними стравами, медом та хлібом.

Також, люди задобрювали домового на Михайла. Люди читали молитви, ставили гостинці у хлів та проводили межу дьогтем у дворі. Це була межа між дворовим та домовим.

Люди ходили у гості, готували смачні страви та приймали гостей.

Також, не забували відвідувати службу у церкві. Люди молилися та просили захисту від злих людей та порятунку від гріхів. Відвідування служби захищало людей протягом року.Прикмети 21 листопада:

  • Чекайте міцних морозів, якщо у цей день суха погода.
  • Весна буде сирою та дощовою, якщо на Михайла йде мокрий сніг.
  • Чекайте холодної погоди, якщо почало світати раніше.
  • Скоро потеплішає, якщо зранку стелиться туман.
  • Зима буде сніжною, якщо на траві зранку туман.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!