8 лютого — Захарієм Серповидець: що потрібно знати про день вшанування одного з 12 старозавітних пророків

Пророка Захарія заведено вшановувати 8 лютого. Люди прозвали цей день Захарієм Серповидцем або днем Захарія.

Він був одним з 12 старозавітних малих пророків. Він написав, як Господь входив до Єрусалиму, пришестя Месії, про зраду та останні дні Всевишнього.

Господарі повинні приділити увагу цього дня серпа, полагодити його та підготувати до весняних робіт. Святий опускався на землю цього дня та перевіряв, як люди готуються до посівної. Якщо у господарстві немає серпів, варто загострити всі ножі, щоб залучити достаток та благополуччя. Також, гострі предмети захищали людей від нечистої сили. Якщо на цей день запланована операція, варто перенести її на інший день. Це стосується й лікування зубів.

Ви зможете цього дня повернути втрачене щастя, але для цього варто провести спеціальний обряд. Варто на папері написати про всі свої переживання, а потім скрутити папір трубкою. На підлозі намалюйте два кола, одне в одному. Менше коло намалюйте освяченою водою, більше — четверговою сіллю. Розташуйте три свічки у центрі меншого кола. Після підпаліть свічки, розріжте папір на три частини, станьте перед першим колом та прочитайте «Отче наш». Переступіть коло та прочитайте «Янгола — Хранителя» та «Богородице Діво, радуйся». Станьте у центр та прочитайте «Псалом 90». Кожну частину паперу спалюйте на окремій свічці та кажіть 40 разів «Алілуя». Потім закінчіть обряд та не вживайте їжі. Тримайте піст ще три дні, сходіть до церкви та біля образу поставте дванадцять свічок.

Прикмети:

  • Якщо свійські птахи купаються у снігу, чекайте теплої погоди.
  • Якщо на гілках багато інію, чекайте гарний врожай меду
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!