21 серпня — Мирон Вітрогон. Головні прикмети, на які слід звернути увагу в цей день

21 серпня заведено вшановувати пам’ять бога вітру Стрибога. Люди прозвали цей день Мирон Вітрогон.

Стрибог був захисником небесного простору. Він може викликати бурю, вітер, блискавки, грім, а може зупинити ці явища.

Згідно з легендою він проживав на острові під назвою Буян у морі – океані. Він кожного дня викликав 77 вітрів, які розсилав на 4 сторони світу. Ці вітри можуть висушити річки й озера та знищити ліси. Люди дуже боялися смерчів й намагалися заклинати та проганяти їх палицями. Деякі жбурляли у них каміння та ножі. А ще люди намагалися знайти шлях примирення зі Стрибогом та просили допомоги у бога Перуна.

Люди кидали богові хліб, крупи, зерно, кашу та стрічки у чистому полі. Люди молилися, щоб був вітер таким, щоб вони могли зібрати врожай.

Люди ходили до лісу, збирали ягоди брусниці та ожини. З ягід готували різні варення, настої, киселі, пастилу та вина. Листя ожини висушували та змішували з листям смородини та суниці. Таке листя заварювали під час хвороби. Любителі грибів йшли до лісу за опеньками.

У цей день забороняється будь – що підіймати з перехресть. Відьми роблять замовляння на вітер й можна причепити до себе чужу хворобу.

Люди раніше уявляли Мирона Вітрогона бородатим дідусем, якого закували у ланцюги. 21 серпня погода завжди була вітряною, бо цей дідусь виривався та ходив по землі.

Люди побоювалися вітру, але використовували йог собі на користь. Молодиці проводили обряди на кохання. Для цього йшли у поле та промовляли спеціальні слова.

Люди йшли на перехрестя й там загадували бажання. Якщо у цей момент подує вітер в обличчя, значить бажання здійсниться.

Жінки, які мріяли стати матір’ю йшли у поле, підіймали поділ плаття, щоб вітер обдув ноги. При цьому жінки просили вітер допомогти зачати дитину. Згодом такі жінки вагітніли, а про них казали, що «малюка вітром надуло».

Речі хворої людини прали та висушували на вітру, тоді людина одужувала.

Якщо пара посварилася, жінка повинна вийти на двір, стати проти вітру та промовити спеціальні слова. Після жінки йшли додому, готували улюблену страву чоловіка та пригощали його.

Прикмети:

  • Чекайте взимку холодної погоди, якщо вродили ягоди.
  • Зима буде сніжною, а осінь тихою, якщо вода на водоймах тиха.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!