21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці. Що потрібно зробити кожній жінці в цей день

21 вересня, за християнським календарем відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. У народі починають зустрічати осінь. Народження Богоматері відбувалось тоді, коли релігійні поняття вмирали. Але свята була найгарнішою ученицею у монастирі та дуже гарно знала Святе Письмо, тому їй випала доля народити Месію.

Це свято більш притаманне жінкам. Заведено шанувати жінку за те, що вона є продовжувачкою роду.

У свято Другої Пречистої починається осінь, тому народ ще відзначає свято Рожениць. Жінкам заведено було йти зранку до водойм та пригощати осінь хлібом й киселем. Це робили для того, щоб наступний рік був врожайним. Весь жіночий рід вирушав до водойм, щоб вмитися водою, яка продовжить їхню молодість та красу. Ті жінки, які шукали свою другу половинку, після такого обряду завжди її знаходили.

Жінки, які не можуть завагітніти повинні були пригостити обідом нужденних та прочитати молитви за їхніх дітей. Також, потрібно замовити спеціальну літургію у церкві, а після неї кличуть всіх до себе обідати. Якщо молитви лунають від щирого серця, Пресвята Діва Марія обов’язково допоможе.Для того, щоб захиститись від пристріту, заведено палити стару одежу.

Молитви на Другу Пречисту володіють особливими силами.

День був наповнений радістю та мав святковий настрій. Після богослужіння, люди збиралися за пишним столом та святкували.

Заведено збирати чарівне зілля, яке володіє силами привороту. Дітей не відпускали ходити по полю та лісу, бо могла вкусити змія. Також, було заведено свататись. Праця, шиття, лайки цього дня були під забороною. Після святкування залишки їжі потрібно віддати домашнім тваринам, викидати їх забороняється.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!