9 листопада — ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниці». Вона допомагає хворим і відновлює душевний спокій.  

9 листопада Православна Церква відзначає день ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниці»

Ікона Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»  або «Найчутливіша» знаходиться в монастирі «Дохіар».

Старці цього монастиря вважають, що ікона була створена ще у X столітті. А вперше ця святиня показала свою силу монахові Нілові у 1664 році. Якось вночі він проходив повз образ з ліхтарем і почув слова, що лунали до нього: «В майбутньому не наближайся сюди із запаленим смолоскипом і не закопчуй Мого образу». Монах не послухав і наступної ночі ситуація повторилася. Врешті чоловік осліп. Це було його покаранням за непослух. Тоді він дуже каявся, молив прощення у ікони. Через деякий час зір повернувся до чоловіка. Богородиця звернулася до нього такими словами: «Я є покровом, провидінням і захистом цього монастиря, посвяченого архангелам. Нехай вони і всі православні християни звертаються до Мене у своїх скорботах і проханнях, і Я всіх їх почую; всім, хто з благоговінням до Мене буде приходити, Я буду заступницею, і молитви всіх будуть виконані Сином і Богом Моїм заради Мого заступництва перед Ним. Віднині ця Моя ікона буде називатися «Скоропослушницею», тому що миттєву буду Я являти милість до тих, хто буде приходити до неї і прохання їхні будуть вмить почутими».

Ченці поклонилися перед іконою, збудували для неї капличку. Пізніше з’явився храм, куди приходили люди і молилися про зцілення від сліпоти, каліцтва, різних бід.

У 2012 році список ікони Божої Матері «Скоропослушниця» подарували Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету. Зараз образ знаходиться у Свято-Володимирському соборі.

Ікона Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»  зцілює хвороби, допомагає знайти вихід із складних життєвих ситуацій, є заступницею дітей та сиріт, відновлює душевний спокій.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!