22 листопада — зимової Матрони. Головні традиції та заборони, які діють в цей день

Вшанувати пам’ять преподобної Матрони Константинопольської заведено 22 листопада.

Народилася свята у Пергії й досягнувши шлюбного віку вийшла заміж за Дометіана. У шлюбі з чоловіком народилась донька, якій дали ім’я Феодотія. Коли народилась донька, вся родина переїхала до Константинополя.

Весь свій вільний час вона проводила у молитвах. Вона вимолювала та просила прощення через гріхи. Через деякий час вона знайшла собі стариць й вони разом вирішили полишити мирське життя. Феодотію віддали на виховання старицям. Сама Матрона обстригла волосся та пішла у чоловічий монастир. Там вона одружилася з євнухом Вавілою.

Згодом ігумену наснився сон, що Вавілою — був жінкою. Ігумен покликав до себе Матрону й запитав, чому вона живе у монастирі для чоловіків. Вона повністю розповіла свою долю й після цього її переправили до жіночого монастиря до Ємесу. Коли помер ігумен, на його місце прийшла ігуменя Матрона.

Про чудодійні діяння святої дізнався весь світ та Дометіан. Чоловік Матрони вирушив до неї, але вона таємно переїхала до Єрусалиму, а після на гору Сенай. Після цього її шлях повернув до храму язичників, який знаходився у Беріті. Язичники приходили до Матрони й згодом стали прихильниками християнської віри. Згодом там було збудовано жіночий монастир. Через деякий час святій наснився сон, що з її чоловіком щось сталося. Вона повернулася до Константинополя, але чоловік вже помер. Там вона стала засновницею нового монастиря, куди приїхали сестри з Беріті. Свята дожила до ста років.

За традицією жінки збирають лікувальні трави. Також, жінки переглядають старий одяг й непотрібний віддають тим, хто потребує такої допомоги.Прикмети 22 листопада:

  • Сон, який наснився 22 листопада збудеться наступного дня.
  • У травні буде мокро, якщо йде сніг, а небо вкрите хмарами.
  • Чекайте відлигу, якщо гуси прогулюються по льоду.
  • Чекайте сильних морозів, якщо на дворі багато інію.
  • Чекайте гарного врожаю пшениці, якщо цього дня пішов дощ.
  • Чекайте гарного врожаю жита, якщо на деревах лежить іній.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!