9 лютого — День Панкратія. Що потрібно зробити в це свято, щоб щити в добробуті цілий рік.

У лютому, 9 числа, заведено вшановувати пам’ять преподобного Панкратія Печерського. Свято має назву день Панкратія, Лаптєв день.

Панкратій володів магією зцілення та чудотворення. Цим даром його нагородив Господь.

З цього дня господарі починали приготування до посівної. Люди виносили насіння на вулицю зранку й до вечора, цю процедуру продовжували 4 дні, для гарного закалювання зернят. Вважали, що насіння буде більш стійким до перепадів погоди весною.

Традиційні заняття цього дня.

Жінки в цей день порались по господарству, а чоловіки плели лапті цього дня. Звідси свято й отримало назву – Лаптєв день. В наш час люди перевіряли вдома взуття всієї родини, за необхідністю відремонтовували. В народі вірували, якщо хворий почне лікування з цього дня, то він неодмінно швидко одужає.

Цього дня заведено дуже гарно та об’ємно працювати, бажано всією родиною. Вважалося, що весь наступний рік сім’я буде жити в достатку та добробуті.

Народні забобони.

  • Залишайте після себе завжди порядок, бо попрощаєтесь з кар’єрним зростом.
  • Якщо після закінчення навчання дати свій диплом заможній людині, а вона його потримає і подумки промовить слова: «Ти, мій диплом, крутись, крутись, грошовим благополуччям зарядися. До мене з гарною роботою повернися і високою зарплатою обернись», ви неодмінно знайдете гарну роботу.
  • Якщо на роботі зупинився годинник, швиденько полагодіть його, бо це погана прикмета свідчить про те, що фірма може припинити своє існування.
  • Ніколи не розказуйте, що отримали гарну роботу, бо можете так само швидко її втратити.

Прикмети в цей день.

  • Сильний снігопад буде, якщо захід сонця червоного кольору.
  • Чекай щедрого врожаю, якщо цього дня на гілках багато снігу.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!