9 січня — Пилипів день: історія та традиції свята, про які варто знати усім християнам

9 січня заведено відзначати Пилипів день та вшанувати пам’ять Пилипа ІІ, який був Митрополитом Московським на Русі.

Хлопчик народився за часів правління Івана Грозного та мав ім’я Федор. Він дуже бажав вірити у Всевишнього, але батьки вирішили відправити його на військову службу.

Потайки він вирушив до Соловецької обителі й там дев’ять років працював. За його старання його призначили пресвітером, а після ігуменом. Саме там він отримав нове ім’я Пилип. Святий брав активну участь у церковному житті, почав будувати нові лікарні, храми та створив пустелі для безмовності. В одній з пустель він дуже любив проводити вільний час. Вона отримала назву Пилипова пустеля. Такі старання були помічені й Пилипа призначили митрополитом Московської кафедри. Згодом його бачення на все почало відрізнятися від думки інших та правителя. Його засудила опричнина й усунула від сану. Подія сталася під час служби в Успенському соборі. Пилипа заарештували, перевезли до Монастиря, де він згодом помер від Малюти Скурата.

Цей день варто починати з ранкового прибирання та роботи по дому. Ввечері всі повинні відвідати лазню, щоб змити всі свої гріхи.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!