22 вересня — день святих Богоотців Іоакима та Анни. Що потрібно зробити усім жінкам

За християнськими звичаями, 22 вересня, заведено вшановувати пам’ять святих Богоотців Іоакима та Анни, які були батьками Діви Марії.

Люди моляться цим святим, щоб пройшли нормально пологи та ті, які не можуть завагітніти. Анні та Іоакиму Господь подарував шанс відчути радість батьківства, коли вони були вже у похилому віці.

Батько Діви Марії вирушив до пустелі, де тривалий час молився. Всевишній почувши молитви відправив до нього свого янгола, який приніс звістку про народження довгоочікуваної донечки. Звістка справдилась й народилась Діва Марія. Батьки на знак вдячності Господу, навчали її християнській вірі.

Заведено цього дня відзначати свято молодим матусям та вшановувати повитух. Ті пари, які не мали діток повинні були дарувати подарунки своїм родичам. Таким чином, вони чекали милосердя від Всевишнього й надію завагітніти.У храмах шанують пам’ять Микити Хартуларія Константинопольського, який був подвижником.

Селяни святкували свято Спожинки. Воно означало, що всі роботи на городі закінчені та зібрані всі дари осені. Тривалість свята залежала від врожайності.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!