9 вересня — святих Іоакима та Анни, які були батьками Діви Марії. Що потрібно зробити в цей день

9 вересня заведено вшановувати пам’ять Іоакима та Анни, які були батьками Діви Марії. Їх називають «Богоотцями», бо були кровними родичами Ісуса Христа.

Народилась Анна у родині священика, а Іоаким походив з роду царя Давида.

Вони дуже довго не могли стати батьками й від цього вони сильно страждали. Але щоденні молитви допомогли парі здобути радість стати батьками. Якось Іоаким прийшов у церкву та приніс жертву Богу. Священик вигнав його, бо той не міг мати дітей. Бездітних людей в Ізраїлі вважали проклятими. Після цієї події, чоловік вирушив у пустелю й там продовжував молитися. Вже через сорок днів до чоловіка прилетів янгол, який сказав, що у нього найближчим часом народиться дочка. Після янгол полетів до Анни з гарною звісткою та сказав, що ця дитина буде служити Всевишньому. Він сказав, щоб народжену дівчину назвали Марією. Все сталося, як сказав янгол, дівчина народилась й батьки віддали її на службу до Господа.

Цього дня, за традицією люди оновлювали вдома вогонь. У вогні спалювали старі речі, які приносили хвороби та смуток.

Зранку дітей виставляли за поріг та обливали крижаною водою. У родині, яка чекала на появу дитини, пекли здобні пироги, якими потім пригощали родину та повитуху. Також, повитухам дарували подарунки. У цей день діти повинні були себе гарно поводити та попросити вибачення у батьків за свою погану поведінку.

Вся родина збиралася за вечерею та поминали близьких родичів.

Прикмети:

  • Запрошуйте бика, якщо корова дає поганий надой та нікого не підпускає.
  • У родині слід чекати поповнення, якщо горобці далеко від дому не відлітають та їдять з рук.
  • Дуже ефективні молитви за дітей цього дня.
  • Ті, хто народився цього дня були гарними лікарями та повитухами.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!